Mravi Krki naplatili dug

Iz Draženovog doma:Mirza Seferagić • subota, 15.01.2011.

Košarkaši Zagreba ove su sezone tri puta gubili protiv slovenske Krke, no večeras su to barem dijelom naplatili uvjerljivom pobjedom u Draženovom domu...

Domaći su počeli odlično te su koševima Ante Mašića i Luke Žorića poveli sa 8:0 dok gosti nisu bili pucački raspoloženi na samom startu utakmice. Ipak, malo po malo gosti su se vraćali, a u posljednjoj sekundi prve četvrtine su došli i do vodstva kada je Simon Petrov pogodio tricu s istekom vremena za vodstvo Krke 23:22.

Mravi opet bolje započinju drugu četvrtinu te serijom 7:0 prelaze u vodstvo koje su ne samo održali već i povećali do kraja prvog poluvremena. Petar Babić je u zadnjem napadu položio za najveće dotadašnje vodstvo domaćih na utakmici, a s rezultatom 50:40 za Mrave se otišlo na odmor.

Treća je četvrtina donijela još bolju igru Mrava koji su odličnom obranom i još boljim napadom uspjeli povećati svoju prednost, a posljednji je koš u tom dijelu igre postigao i novopridošli Joshua Heytvelt koji je odigrao solidnu utakmicu te je pokazao da će biti dobro pojačanje za Mrave. Njegovim su košem domaći otišli na 78:59, pa su Mravi mogli opuštenije ući u posljednjih deset minuta.

Najbolju ovosezonsku utakmicu Mravi su završili odličnom igrom bez obzira na mali pad početkom zadnjeg perioda (serija gostiju 10:2), pa je krajnji rezultat bio pravi pokazatelj stanja na terenu.

Svoj su obol u ovoj uvjerljivoj pobjedi dali Žorić s 23 poena i osam skokova, Kruno Simon s 20 poena (trice 4/5), Damir Mulaomerović s 12 koševa, Alex Renfroe s devet poena, pet osvojenih lopti i četiri asistencije te Mario Kasun s devet poena i isto toliko skokova. Mravi su u ovoj utakmici imali 62 posto šuta (za dva 27/41, trice 11/20).

Gosti su imali pet dvocifrenih igrača od kojih je najviše postigao Goran Ikonić (13 koševa) dok je kapetan Jure Balažić dodao 12. Zoran Dragič je upisao 11 poena, a Smiljan Pavić i Chris Booker su dodali po deset.