Zadar bez iznenađenja u Češkoj

Bernard Jurišić • subota, 15.01.2011.

Novi trener i novi centar nisu pomogli Zadru da brzopotezno ostvari regionalnu pobjedu. Na gostovanju kod češkog CEZ Nymurka Zadrani su se rezultatski držali tek jednu četvrtinu...

Novi trener Tihomir Bujan pričekat će drugu prigodu za zabilježiti prvu regionalnu pobjedu za kormilom Zadra. Gostovanje kod CEZ Nymburka za našeg predstavnika nije bilo uspješno, tek su se jednu četvrtinu držali u rezultatskom priključku.

Na kraju prve četvrtine bilo je minimalnih 15:14 za domaćine. Još četiri minute držali su se Zadrani, posljednji put izjednačili su na 20:20, a 16 narednih minuta bilo je potpuno u znaku domaćina, koji su u tom periodu igre stvorili više od 20 poena prednosti.

Na poluvremenu su Česi imali 42:30, a na kraju treće četvrtine bilo je 67:46. U posljednjih 10 minuta domaćini su spustili u nižu brzinu, pa su se Zadrani uspjeli održati da ne odu i ispod -21, koliko je bilo u trenutku kad se zadnji put oglasila sirena.

Pavel Pumprla predvodio je češku momčad s 21 poenom, Ladislav Sokolovsky je uz 16 poena imao i 7 skokova. Kod Zadrana uobičajeno najefikasniji bio je Marko Car sa 16 ubačaja i 5 skokova, Chester Mason je uz 13 poena imao i 9 skokova.