Barakude opet bolje od Italije

Vedran Babić • utorak, 25.01.2011.

U reprizi finala Europskog prvenstva iz Zagreba prije nekoliko mjeseci hrvatski vaterpolisti ponovno su pobijedili svoje suparnike iz Italije i tako zadržali vodeću poziciju u skupini C Svjetske lige...

ITALIJA - HRVATSKA 6:10 (1:1, 2:4, 2:2, 1:3)

Svjetska liga, 3. kolo
Suci: Cisernos (Španjolska), Sadekov (Rusija)

Italija: Tempesti, Gallo, Baraldi, Bertoli, Aicardi (1), Fiorentini, Giacoppo, Felugo (2), Figlioli, Giorgetti, Gitto, Pastorino, Presciutti (2), Deserti, Bini, Luongo (1). Trener: Alessandro Campagna

Vezane vijesti

Hrvatska: Pavić, Burić (1), Bušlje, Buljubašić, Barač, Karač, Sukno (1), Bošković (4), Marković (1), Joković (1), Muslim (1), Dobud, Hinić (1). Trener: Ratko Rudić

Igrač više: Italija 2/10, Hrvatska 3/7
Peterci: Italija 1/1, Hrvatska 2/3

Nakon uvjerljivih pobjeda nad Nizozemskom u studenom te nad Grčkom u prosincu, izabranici Ratka Rudića upisali su i treći trijumf u skupini C Svjetske lige. Na gostovanju u Bariju svladali su Italiju 10:6 u utakmici koju su se mučili jedino u prvoj četvrtini.

U tom periodu igre naši igrači su djelovali malo bezidejno te su dosta griješili, a do prvog, pokazalo se kasnije i njihovog zadnjeg vodstva, stigli su Talijani (Luongo). Ipak, Hinić je odmah uzvratio i poravnao na 1:1. Muslim je početkom druge četvrtine zabio za prvu našu prednost, no domaćin je i dalje držao priključak te je izjednačio preko Feluga, koji je realizirao igrača više. S dva brza gola Burića i Boškovića Hrvatska se potom odlijepila na 4:2.

Do kraja tog perioda igre zadržali su Rudićevi igrači prednost od dva gola (5:3), no početkom trećeg Presciutti smanjuje na 5:4. Bošković i Marković, međutim, ne dopuštaju Talijanima novo izjednačenje već odvode Hrvatsku na 7:4 i u puno komforniju situaciju. Dileme oko pobjednika mogli smo riješiti petercem Barača, no večeras sjajni vratar Tempesti obranio je njegov udarac, a pogodak Aicardija u završnici četvrtine vratio je nadu domaćinu u preokret.

U posljednjoj četvrtini ponovno smo podigli ritam igre i zadržali prednost, koja u niti jednom trenutku nije došla u opasnost, a konačnih 10:6 postavio je Sandro Sukno. Poraz Italije bio bi još teži da na golu nije imala raspoloženog Tempestija.

Podsjetimo, Italija je već izborila završni turnir natjecanja jer mu je i domaćin (Firenca), a Hrvatska je ovom pobjedom stigla na koračić od potvrde prvog mjesta. U drugom susretu trećeg kola ove skupine Grčka je u Ateni pobijedila Nizozemsku 11:4 (4:1, 1:0, 5:0, 1:3). U sljedećem kolu 22. veljače Hrvatska gostuje u Nizozemskoj, a Grčka dočekuje Italiju.