Srbija bez poraza

Ana Legradi • srijeda, 26.01.2011.

Srbija se u trećem kolu Svjetske lige uvjerljivom pobjedom nad Španjolskom od 12:4 pridružila vodećim reprezentacijama skupina B i C, Crnoj Gori i Hrvatskoj te tako laganim korakom kreće na završni turnir. U drugom susretu Njemačka je bila bolja od Makedonije sa 7:6.

Srbija se ovim rezultatom približila završnom turniru u Firenci. U Barceloni je tako derbi kola završio vrtoglavo za furiju koja je u svojim redovima imala samo tri raspoložena strijelca, dva puta je mrežu tresao Guillermo Molina, a Ivan Perez i Blai Mallarach jednom.

U redovima Dejana Udovičića nije bilo neraspoloženih igrača, samo onih s manje ili više motivacije. Filip Filipović je postigao hattrick, Duško Pijetlović i Andrija Prlainović su se dva puta upisali na listu strijelaca, a po jedan pogodak su postigli Vanja Udovičić, Slobodan Nikić, Stefan Mitrović, Nikola Rađen i Živko Gocić.

Druga utakmica je donijela ne manje zanimljiv ogled Njemačke i Makedonije u Stuttgartu. Domaćini su na poluvremenu vodili s minimalnom prednošću, rezultat je bio 3:2. Sljedeće minute trećeg dijela su donijele veliki preokret, gosti su postigli tri pogotka. Igrači Hagena Stamma su tako u zadnjem dijelu lovili rezultat i dostigli vodstvo te s konačnih 7:6 uzeli pobjedu.

Nakon raspleta sinoć odigranog trećeg kola skupine A, Srbija je i dalje uvjerljivo vodeća momčad s tri pobjede i devet ostvarenih bodova. Slijedi Njemačka s pet bodova, oslabljena Španjolska nosi četiri boda, a Makedonija bez pobjeda i bodova drži začelje skupine.