Preporođena Siena šokirala Pirej

Branko Barić • četvrtak, 24.03.2011.

Nakon rijetko viđene katastrofe koju su doživjeli u utorak, Montepaschi Siena pokazala je jedno sasvim drugo lice te u drugom četvrtfinalnom susretu protiv Olympiakosa došla velike gostujuće pobjede kojom su odškrinuli vrata Final Foura...

Od samog početka bilo je jasno kako će to biti potpuno drukčija utakmica od one u utorak. Olympiakos je nakon tvrdih i borbenih sedam minuta igre imao 12:10, a onda je uslijedila 10-0 serija gostiju koja je nagovijestila težak dan za momčad Dušana Ivkovića. Raspoložena momčad iz Siene nastavila je čvrsto u obrani i u drugom poluvremenu, što im je u 18. minuti donijelo prednost od 15 pogodaka razlike. Do kraja poluvremena domaćini ipak preko Spanoulisa i Papaloukasa uspijevaju smanjiti na minus osam (31:39).

Početkom nastavka momčad s Pireja uspijeva smanjiti na minus četiri, ali to je najbliže što si prišli protivniku do kraja susreta. Do kraja treće dionice prednost Siene je ponovno dvoznamenkasta (51:61), a serijom 7-0 sredinom posljednje četvrtine, kojom su otišli na 77:60, do kraja su dotukli domaćine.

Vezane vijesti

U konačnih 82:65 veliku rolu odigrao je Malik Hairston koji je ubacio 19 poena uz 11 skokova, a pratili su ga Rimantas Kaukenas s 14, te Milan Raković s 12 poena. Loukas Mavrokefalidis sa 16 poena i sedam skokova predvodio je poražene, dok je Spanoulis ubacio 12 poena.

Četvrtfinalna serija, koja je sad izjednačena na 1-1, seli u Sienu, a sljedeća utakmica na rasporedu je u utorak.