Cedevita "stotkom" prošetala kroz Zabok

Borna Rupnik • četvrtak, 21.04.2011.

Cedevita u Zaboku nije imala problema s istoimenim domaćinom i "počastila" ga je s okruglih 100 koševa. Pritom je Aleksandar Petrović stigao odmoriti neke svoje igrače...

Cedevita je u Zaboku došla do sedme pobjede u Ligi za prvaka u isto toliko utakmica. Domaćini se nisu pokazali prevelikim problemom za sudionike Final Foura Eurokupa i momčad Aleksandra Petrovića slavila je rezultatom 100:64.

Gosti su već u prvom dijelu stvorili dvoznamenkastu razliku, prije svega na krilima razigranog Andrije Žižića pod košem, a potom se priključio i Bracey Wright pa je na poluvremenu već bilo sigurnih 53:35 za Cedevitu.

Drugo je poluvrijeme bilo tek rutinsko privođenje susreta kraju, a Aleksandar Petrović naposljetku nije uopće koristio usluge Dontayea Drapera, Corsleyja Edwardsa i Marina Baždarića. Vedran Vukušić je zbog ozljede vjerojatno izgubljen do kraja sezone.

Prvi strijelac Cedevite tako je s 20 koševa bio Damjan Rudež, dok su po jedan manje ubacili Hrvoje Kovačević i Andrija Žižić. Tomislav Petrović istaknuo se s deset skokova.

Sa 16 pogodaka te nekoliko dobrih poteza u Zaboku se istaknuo Robert Lež, a Igor Peklarić zabio je 12, uz pet uhvaćenih lopti.