Zadrani "uništili" Mrave

Lovro Štrbinić • subota, 23.04.2011.

U svojoj dvorani igrači Zadra su odigrali još jednu dobru utakmicu i potpuno nadigrali favorizirane goste iz Zagreba. Pobjedom od 18 razlike nadoknadili su zaostatak iz prvog ogleda i tako zasjeli na drugo mjesto, a i danas je najraspoloženiji u njihovim redovima bio fantastični Marko car. Mravi su ovim porazom došli do novih problema u borbi za naslov, ali i Euroligu.

U najavi utakmice Zadra i Zagreba gosti nisu bježali od uloge favorita i mnogi su očekivali da Zadrani teško uzeti skalp ovogodišnjem osvajaču domaćeg kupa. Međutim, prvo poluvrijeme dvoboja krenulo je sasvim suprotno i domaćini su se postavili onako kako publika u Zadru to i očekuje.

Prvi su poveli Mravi, ali potom serijom koševa Zadar preuzima vodstvo sredinom prve četvrtine. Vrlo brzo ta prednost raste i na deset razlike, a preko raspoloženog Cara koji je već u prvih 20 minuta ubacio 16 poena razlika se s vremenom povećava. Odličnu rolu pružao je u tim trenucima i Marčinković, vrlo zahvalan i u obrambenim zadacima.

Gosti su se osim sa rezultatskim zaostatkom u prvoj četvrtini susreli i s ozljedom Kasuna koji je u jednoj napadačkoj akciji krivo doskočio, pa je stradao njegov gležanj. Do kraja poluvremena bivši hrvatski reprezentativac nije više ulazio u igru, a s istekom prve polovice dvoboja na semaforu je pisalo 45:31 u korist domaćina. Mogao je Grdović biti zadovoljan izvedbom svojih igrača jer su pokazivali veliku želju, ali i kvalitetu, a ponovno je najveći dio tereta izvukla startna petorka, dok je s klupe ušao samo Mirza Ahmetbašić.

Drugo poluvrijeme započelo je u skladu s prvim pa se igrom koš na koš rezultatska razlika održavala na 15-ak poena. Proradio je i Brown, a kod gostiju je većina akcija išla preko Simona, jedinog raspoloženog u gostujućim redovima. Upravo njegovim polaganjem nakon trice Renfroea s istekom treće četvrtine došao je Zagreb na -12 i na trenutak unio nervozu u redove domaće ekipe. Ipak, koševima Ivanova odmah na startu posljednje dionice razlika opet raste na 15 poena.

Mogli su sada Zadrani početi razmišljati i o pobjedi s više od osam poena razlike kako bi večeras zasjeli na drugu poziciju i time donijeli dodatne probleme Erjavcu i igračima. Tricom Cara i košem Ivanova tri minute prije kraja dolazi Zadar i do +18, a vrlo brzo tricom Marčinkovića i do +21.

Na kraju je završilo 80:62, a najbolji strijelac Zadra bio je Marko Car s 23 poena. Pratio ga je Marčinković s 15, te Batur i Brown s po 13 poena. Za neraspoložene goste Simon je ubacio 23 poena te tako podijelio titulu najboljeg strijelca utakmice, a dvoznamenkasti strijelci bili su još Heytvelt s 11 i Žorić s deset poena.