Mravi razmontirali indisponirane Zabočane

Ante Zovko • srijeda, 27.04.2011.

Zagreb se oporavio od zadarskog poraza uvjerljivim slavljem protiv Zaboka koje se pokazalo kao šuterski trening jer je sve riješeno nakon prvih deset minuta. Katastrofalan šut Zabočana rezultirao je sa 100:60, a razlika se penjala i do +50 u prvoj utakmici novog trenera Mrava.

Ivica Burić dočekao je idealnu priliku za povratak u trenerske vode. Nasljednik Mladena Erjavca na početku svog mandata upisao je uvjerljivu pobjedu koja će prije svega biti važna za samopouzdanje Mrava u nastavku prvenstva jer je kvaliteta u ovom susretu, ali i koncentracija, po svemu bila na strani Zagreba.

Domaći su se oporavili od teškog nokauta u Zadru uvjerljivom pobjedom koja je praktički osigurana nakon prvih deset minuta, a uz odličan šut s vanjskih pozicija, Mravi su Zabočanima utrpali 55 poena samo u prvom poluvremenu.

Kakva će to to utakmica biti, najbolje je pokazao furiozni start domaćina koji sredinom prvog perioda stječe prednost veću od deset razlike (20:9). Pokušao je Zabok s drugačijom petorkom, ali je ispalo još gore. Mravi su nastavili zatrpavati gostujući obruč tricama (Babić, Simon, Rančić) i razlika je neumoljivo rasla. Jedini raspoložen kod gostiju bio je Saša Janković, ali i on je bio nemoćan bez potpore, prije svega Roberta Leža.

Šut Zaboka (7/26) u odnosu na Zagrebov (21/28) najbolji je pokazatelj kako je razlika prvo narasla prvo na dvadesetak (41:16), a na kraju poluvremena na +32 (55:23). Najzaslužnija je za to bila trica koja je odlično služila Zagreb, a na ruku su im išle pogreške protivnika (14 do poluvremena). Bedekovčanima je preostalo "umanjiti štetu", ali i u trećem periodu našli su se u minusu. Iako je Zagreb malo popustio, uspio je povećati razliku na gotovo nestvarnih +39 (79:40) na isteku 30. minute.

Igrači su se mogli opustiti pa je Renfroe s dvije trice dodatno povisio, a uz slabu efikasnost Zaboka, semafor je ubrzo pokazivao +50 (98:48). Jankoviću se u završnici pridružio Krajačić pa su Zabočani, uz tricu Perinčića u posljednjim trenucima smanjili ionako preveliku razliku.

Osim ozlijeđenog Mulaomerovića, u Zagrebu nije bilo ni Marija Kasuna. Burić je tako izrotirao deset igrača, a pet ih je, u utakmici u kojoj se mogla "bildati" statistika, bilo dvoznamenkasto. Renfroe je imao 21 poen, šest asistencija, tri skoka i dvije ukradene lopte. Žorić je upisao 17 poena, pet skokova i tri asistencije, Rančić 15 (dva skoka, četiri ukradene lopte), a po 11 Simon (osam skokova, četiri asistencije) i Heytvelt (sedam skokova).

Janković je susret završio s 23 poena i sedam skokova, Krajačić s deset, Pešut osam (pet asistencija). Za razliku od prošlotjednog susreta sa Splitom, Robert Lež nije bio u elementu. Za 22 minute ubacio je dva poena (1/5 za dva, 0/5 za tri).