Cedevita s pobjedom na Cibonu

Iz Sutinskih vrela: Edvard Burić • srijeda, 27.04.2011.

Košarkaši Cedevite bez puno muke su svladali momčad Borik Puntamike u 9. kolu Lige za prvaka. Završilo je 84:58 za Zagrepčane koji nastavljaju pobjednički niz bez poraza u hrvatskom prvenstvu.

Cedevita je u Sutinskim vrelima u sklopu 9. kola hrvatske Lige za prvaka ugostila zadarsku Borik Puntamiku i upisala devetu pobjedu. Momčad Aleksandra Petrovića odradila je vrlo profesionalno zadaću protiv Borika, a u takvoj situaciji ni puno bolje ekipe ne bi bolje prošle.

Gosti su se donekle držali u prvom poluvremenu, nakon deset minuta bili u zaostatku od samo četiri koša (20:16), a na veliki se odmor otišlo s dvoznamenkastom razlikom na strani domaćeg sastava (46:34).

Cedevita je prvu četvrtinu imala samo dva strijelca. 15 koševa je upisao Bracey Wright, a pet Damjan Rudež. Kod gostiju se u tom periodu istaknuo Marino Jurjević s deset poena.

Drugu četvrtinu Cedevita na krilima Drapera (11 poena u drugih deset minuta) radi veću prednost i jasno daje do znanja u kojem će smjeru ići utakmica, ako je to i jednog trenutka bilo upitno. Na poluvrijeme se otišlo s 46:34.

U nastavku su Zagrepčani rutinski održavali i povećavali razliku, kontrolirali dvoboj i razigravali ekipu za predstojeći ogled s Cibonom. Na tribinama su bili Vukušić i Edwards, a u posljednjih deset minuta svoje vrijeme na parketu dobili su Butorac i Kaštropil.

Centar Cedevite odigrao je vrlo aktivno svoje minute, upisao dva puta "dva plus jedan" nakon osobne pogreške Borikovog igrača, a zaustavio se na osam koševa (bez promašaja, 2/2 za dva, 4/4 slobodna bacanja), dva skoka, jednoj asistenciji i dvije izgubljene lopte. I Dino Butorac je "začinio" svoje minute na parketu. U posljednjoj sekundi dvoboja iz kuta je pogodio tricu za konačnih 84:58.

Momčad iz Podsuseda je predvodio Wright s 23 koša i šest skokova. Pratio ga je Rudež s 14 koševa i četiri skoka. Za goste su po deset poena upisali Čakarun, Jurjević i Šarlija.

Borik Puntamika sada ima tri pobjede i šest poraza, a u idućem kolu dočekuju Split na svom parketu. Cedevita će u 10. kolu Lige za prvaka s 9-0 na svom kontu ugostiti gradskog rivala Cibonu. Utakmice su na rasporedu već ove subote.