Hrvatskoj utješna nagrada

Vedran Babić • nedjelja, 26.06.2011.

Hrvatski vaterpolisti ipak su pobjednički zaključili završnicu Svjetske lige u Firenci. Nakon što su u polufinalu izgubili od domaćina Italije, u dvoboju za broncu nadigrali su reprezentaciju SAD-a 11:5...

SAD - HRVATSKA 5:11 (2:3, 2:4, 0:1, 1:3)

SAD: Moses, Buckner, Hudnut, Powers (1), Wright, Alexander, Beaubien (1), Azevedo, Bailey (2), Hutten, Smith, Krumpholz (1), Mann. Izbornik: Terry Schroeder

Hrvatska: Pavić, Burić (1), Bošković (1), Dobud (2), Joković (3), Muslim, Marković, Bušlje, Sukno (3), Barać, Paškvalin, Obradović (1), Buljubašić. Izbornik: Ratko Rudić

Vezane vijesti

Po drugu godinu u nizu Barakude završavaju Svjetsku ligu kao trećeplasirana momčad. Prošle godine u Nišu preko Australije (9:7) su došli do bronce, a ove godine preko SAD-a.

Pogocima Jokovića i Boškovića naši su se rano odlijepili na 2:0, a početkom druge četvrtine Dobud je zabio za 5:2. Ulaskom u treću četvrtinu Amerikanci su i dalje bili na minus tri (4:7) i još uvijek su bili koliko-toliko u igri, no u tom periodu igre postignut je samo jedan pogodak i to baš u njihovoj mreži (Sukno).

Tako se u posljednjih osam minuta igre ušlo s velikom prednošću Rudićevih izabranika od četiri pogotka koja je bila nedostižna za njihove suparnike. Sukno je zabio za najveću razliku 11:4, a nešto manje od dvije minute prije kraja Powers je postavio konačnih 11:5.

• Obrisan korisnik27.06.2011. u 00:58
    na OI ide 12 reprezentacija, za sada domaćin VB i sad srbija. sa SP-a idu 3 najbolje reprezentacije koje se još nisu plasirale. pa zatim idu prvaci 4 kontineta (europe ne jer je domaćin europski) i ostaju još 3 mjesta za posljednji svjetski kvalifikacijski turnir. nema šanse da se ne plasiramo sve... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.06.2011. u 00:43
    prva 3 sa svjetskog prvenstva prolaze na OI ali ako Srbija bude među ta 3 onda prolazi i 4.ekipa budući da je Srbija osigurala OI današnjom pobjedom
  • matcky9626.06.2011. u 22:41
    Ma i ja mislim da ćemo osvojit medalju na SP, a onda napad na zlato na OI!!!!!!!
    matcky96
  • Obrisan korisnik26.06.2011. u 22:08
    Trebamo biti među osvajačima medalja na SP,da izborimo London.A to se mora,sve osim toga ravno je smaku svijeta,bez obizira šo nas u četvrtfinalu čekaju Mađ.,Špa ili CG,pretpostavljam ŠPA ili CG,polufinale moramo vidjeti i medalju uzeti.Bez obzira što imamo negativan omjer sa CG,i što nikada... [više na forumu]
  • Zinedine_Zidane26.06.2011. u 22:02