Srbiji dvije muhe jednim udarcem

Maja Giljanović • nedjelja, 26.06.2011.

Svjetski prvak Srbija u finalu je završnog turnira Svjetske lige u Firenci nakon rovovske bitke slomila otpor viceprvaka Europe domaćina Talijana, rezultatom 8:7 osvojila svoj šesti naslov pobjednika i izvadila vizu za Olimpijske igre u Londonu sljedeće godine. Najboljim igračem turnira proglašen je Alessandro Giorgetti, najbolji golman je Slobodan Soro, najbolji strijelac Filip Filipović, a hrvatski reprezentativac, dojučerašnji jugaš i novi član europskog viceprvaka Pro Recca Sandro Sukno uvršten je u najbolju sedmorku.

ITALIJA - SRBIJA 7:8 (2:2, 1:1, 2:2, 2:3)

Firenca, završni turnir Svjetske lige, finale
Suci: Margeta (Slovenija) i Moliner (Španjolska)

ITALIJA: Tempesti, Luongo, Gitto, Figlioli 1, Perez, Felugo, Giacoppo, Gallo 1, Presciutti, D. Fiorentini, Aicardi 3, Deserti, Giorgetti 2. Izbornik: Alessandro Campagna

Vezane vijesti

SRBIJA: Soro, Ćuk 1, Gocić, Udovičić 1, Vapenski, D. Pijetlović 2, Nikić, Aleksić 1, Rađen, Filipović 3, Prlainović, Mitrović, G. Pijetlović. Izbornik: Dejan Udovičić

Igrač više: Italija 1/7, Srbija 5/9

Zbog susreta drugog kola u SKupini A nakon kojeg se zbog domaćinu pristranog suđenja podigla bura mada je Srbija na koncu na peterce pobijedila (13:12) svjetski prvaci su uoči finale završnog turnira Svjetske lige u Firenci puhali i na hladno, ali ovog puta suci su bili neprimjetni i susret je odigran u fer i korektnoj borbi.

Crna Gora 5., Kanada 7.

U utakmicama za peto i sedmo mjesto prošlogodišnji finalist Crna Gora je pobijedila Australiju 8:7 (1:3, 2:3, 1:0, 4:2), a Kanada Kinu 10:9 (3:2, 2:2, 4:3, 1:2).

Talijani su odigrali još bolje nego u polufinalu u kojem su nakon peteraca zaustavili Hrvatsku (13:11), ali na koncu su platili cijenu iskorištenog samo jednog od ukupno sedam napada s igračem više i nakon 2:2 u prvoj četvrtini, 3:3 na poluvremenu i 5:5 u trećoj četvrtini (vodili su 4:3 i 5:4) posustali dvije i pol minute prije kraja i izgubili 7:8.

8.Kina

Junak u šestoj pobjedi Srbije u Svjetskoj ligi, četvrtoj od osamostaljenja od Crne Gore i drugoj uzastopnoj nakon prošlogodišnje u Nišu bio je trostruki strijelac Filip Filipović, igrač član Pro Recca i najskuplji srpski reprezentativac (280,000 €) postigao je tri od posljednja četiri gola Srbije , a posebno atraktivan bio je lob preko Stefana Tempestija za 6:5 u drugoj minuti četvrte četvrtine.

Filipović je ukupno postigao 16 golova i najbolji je strijelac turnira, najboljim golmanom proglašen je Slobodan Soro, a najboljim igračem Alessandro Giorgetti. Po izboru novinara proglašena je i idealna postava, uljez među po tri Srbina i po tri Talijana jedan je Hrvat: uz bok mladostašu Vanji Udovičiću, Filipoviću, Andriji Prlainoviću, Tempestiju, Giorgettiju i Christianu Presciuttiju među sedmoricom najboljih je i dojučerašnji jugaš i novi član Pro Recca Sandro Sukno.

• Obrisan korisnik27.06.2011. u 00:51
    i sukno je zabio 16 golova i podjelio titulu najstrijelca sa filipovićem. marsaxlokk, ove titule najbolji su birali članovi žirija iz FINA, a najsedmorku novinari (ako je točno što piše u članku) pa odatle i ta razlika golmana
  • caxa10127.06.2011. u 00:15
    stvar rutine
    caxa101
  • Obrisan korisnik27.06.2011. u 00:12
    svaka cast momci
  • Obrisan korisnik26.06.2011. u 23:30
    ma stani, najboljim golmanom proglasen Soro, a nema ga u prvih 7 prvenstva!? cemu onda svrha proglasit najboljeg golmana...