Italija i Njemačka za "jedinicu"

Vedran Babić • srijeda, 20.07.2011.

U skupini D Svjetskog prvenstva u vaterpolu favoriti su upisali i svoje druge pobjede. Njemačka je apsolvirala Južnoafričku Republiku, a Italija SAD, pa će te dvije reprezentacije međusobno odlučivati o poziciji broj jedan i izravnom plasmanu u četvrtfinale...

JAR - Njemačka 8:16 (2:3, 2:4, 1:4, 3:5)

Nakon što je u prvom kolu porazila Amerikance, Njemačka je pobjedom nad Južnoafričkom Republikom stigla na korak od prve pozicije. Najlakšu utakmicu u skupini Nijemci su odradili osvojivši sve četiri četvrtine. Južnoafrikanci su se držali do početka druge četvrtine kada je na semaforu svijetlilo 3:3, no već do kraja tog perioda bilo je plus tri za Nijemce, a sa zaključenjem treće četvrtine i plus šest.

Najraspoloženiji igrač pobjedničke momčadi bio je Benedikt Oeler Moritz sa šest pogodaka, isto koliko su zajedno postigli najbolji strijelci JAR-a Jason Ray Kyte i Ryan Mckay Bell.

SAD - Italija 5:8 (1:2, 1:2, 1:3, 2:1)

A za prvo mjesto u skupini Njemačka će se boriti s Italijom u izravnom dvoboju u petak. Talijani su zaista rutinski s 8:5 nadvisili Amerikance i nanijeli im i drugi poraz na prvenstvu. Već polovicom druge četvrtine Italija je vodila 4:1, SAD su se približile na 4:3, no do kraja tog perioda njihovi suparnici su postigli tri pogotka u nizu i tako riješili pitanje pobjednika.

S obzirom da je postignuto malo pogodaka, nitko se od strijelaca nije posebno istaknuo. Tek su Niccolo Gitto i Maurizio Felugo postigli po dva kod Italije, a Brian Alexander kod SAD-a.