SP: Kanada izborila drugo mjesto

Matej Milanović • petak, 22.07.2011.

Kanada je protiv Brazila trebala pobjedom potvrditi drugo mjesto u skupini i izboriti osminu finala sa SAD-om...

KANADA - BRAZIL 13:9 (2:1, 4:1, 4:3, 3:4)

Svjetsko prvenstvo, Šangaj, Skupina C, 3. kolo

Kanada: Randall, Kudaba, Touni, Constantin Bicari, Boyd, Robinson, Conway, Graham, Diggle, Dakić, Vikalo, McElroy, Aleksić, Izbornik: Jovanović.

Vezane vijesti

Brazil: Chagas, Vieira, Miranda, Gomes 1, Marcelo Franco 1, Guimaraes 3, Crivella 1, Silva, Rocha 2, Ruda Franco, Coelho, Correa 1, Antonelli, Izbornik: Sablić.

Suci: Brguljan (Crna Gora), Flahive (Australija)

Igrač više: Kanada 5/12, Brazil 2/6

Peterci: Kanada 2/2, Brazil 2/3

Jovanovićevi izabranici dobro su otvorili utakmicu i do poluvremena su poveli sa 6:2.

Utakmicu su Kanađani definitivno riješili u trećoj dionici, kada su nakon 22 minute igre vodili s visokih 10:3. Uspio je Brazil s tri pogotka smanjiti na -4, no Kanada je mirno zadržala prednosti i na koncu lagano i zasluženo slavila s 13:9.

Najbolji strijelac kod Kanade bio je Devon Diggle, koji je pogodio pet puta iz isto toliko udaraca. Kod Brazila se, pak, istaknuo Gustavo Guimaraes s tri zgoditka. Brazilcima sada ostaje borba za plasman, a Kanadi derbi s Amerikancima. Pobjednik tog dvoboja u četvrtfinalu će igrati sa Srbima.