Ante Zovko • četvrtak, 25.08.2011.

Drugo kolo engleskog Liga-kupa bilo je zadnje koje će ove sezone vidjeti četiri člana Premier lige, od toga sva tri nedavno promovirana. Liverpool nije imao takvih problema uz odličnu partiju Luisa Suareza.

Luis Suarez postigao je jedan pogodak i namjestio dva za Liverpool koji je s lakoćom prošao u treće kolo engleskog Liga-kupa (Carling kupa) na terenu Exeter Cityja s 1:3.

Urugvajac je pogodio u 22. minuti iz blizine, a u 55. ubacio je za Maxija Rodrigueza koji zakucava za 2:0. Tri minute kasnije Andy Carroll, koji je ušao umjesto ozlijeđenog Raula Meirelesa, potvrđuje prolaz. Deset minuta prije kraja Nardiello je izborio jedanaesterac i postigao sam utješni pogodak.

Vezane vijesti

U drugom kolu ispala su četiri kluba iz Premier lige. Riječ je o Sunderlandu te tri promovirana kluba, Norwich Cityju, Swansea Cityju i Queens Park Rangersu.

Rezervnu momčad Norwicha "rasturio" je trećeligaš MK Dons 4:0. Dva pogotka postigao je Luke Chadwick, bivši igrač Norwicha, a posao su dovršili Sam Baldock i Daniel Powell.

Velški debitant u Premiershipu, Swansea City, izgubio je na terenu četveroligaša Shrewsburry Towna 3:1 koji je prvi put prošao u treće kolo nakon 1993. godine. Počelo je dobro za Velšane nakon autogola domaćih, ali pogocima Morgana i Wrighta do sredine drugog dijela i Wroea u završnici domaćini potpuno preokreću rezultat.

Queens Park Rangers poražen je na domaćem terenu 2:0 od trećeligaša Rochdalea. U petoj minuti Loftus Road iznenadio je Akpa, a sredinom drugog poluvremena sve je bilo gotovo nakon pogotka Garyja Jonesa.

Drugoligaš Brigthon & Hove Albion, menadžera Gusa Poyeta, pobrinuo se za četvrto iznenađenje. Ogled sa Sunderlandom na domaćem Falmer Stadiumu ušao je u produžetke nakon "nule" u 90 minuta. Pet minuta nakon početka prvog produžetka napadač Craig Mackail-Smith glavom je nanio je rekonstruiranom Sunderlandu drugi uzastopni poraz nakon onog u lokalnom derbiju od Newcastlea (1:0).

Aston Villa mučila se s četveroligašem Herefordom sve do 80. minute. Eric Lichaj i Nathan Delfouneso poštedili su momčad Alexa McLeisha sramote te osigurali pobjedu 2:0.

Everton je prekrenuo 0:1 protiv trećeligaša Sheffield Uniteda te pobijedio 3:1 na Goodison Parku. Bolton je bio u istoj situaciji protiv Macclessfield Towna, ali je dobio 2:1. Ivan Klasnić cijelo je vrijeme bio na klupi. Blackburn je s 3:1 svladao Sheffield Wednesday s tri gola u prvih sedam minuta.

Ni poznati drugoligaši nisu imali večer za pamćenje. West Ham je u prvom kolu s igračem manje poražen na domaćem terenu od Aldershota 2:1. Četveroligaš Swindon Town kojeg vodi Paolo Di Canio svladao je Bristol City 1:0.