Carling Cup, 2. kolo, 25.08.2011, 20:45 h
Scunthorpe United 1:2 Newcastle
Newcastle

Prvijenac spasio Newcastle

Ante Zovko • petak, 26.08.2011.

Newcastle je mogao postati peti premierligaš koji je zaustavljen na prvoj prepreci u Carling kupu. Spasio ga je mladi Nigerijac u svojem drugom nastupu.

Sammi Ameobi, mlađi brat prvotimca Newcastlea Shole, spasio je Svrake u drugom kolu Carling kupa kod trećeligaša Scunthorpea. Zabio je svoj prvijenac u produžetku za 2:1 i prolaz.

Da se "valja" senzacija, u 14. je minuti najavio Chris Dagnali. Newcastle je poslije toga promašivao priliku za prilikom, a izborio je produžetak u 80. minuti nakon slobodnjaka Ryana Taylora. Bio je to Taylorov drugi pogodak iz slobodnog udarca zaredom nakon što je u subotu odlučio Tyne-Wear derbi protiv Sunderlanda.

Vezane vijesti

Mladi Ameobi upisao je kao zamjena tek drugi nastup u dresu Newcastlea i postao junak lijepim udarcem s dvadesetak metara, što mu je bio prvi seniorski pogodak.

Utakmica je ostavila posljedice i za braniča Mikea Williamsona koji je izašao šepajući. Zamijenio ga je Steven Taylor.

Do kompletiranja drugog kola Carling kupa (ili Liga-kupa) treba se odigrati još pet utakmice. Tri su na rasporedu 30. kolovoza, a posljednje dvije 13. rujna, kada će na iskušenju biti Wigan, jedini preostali premierligaš koji se još nije okušao u ovogodišnjem izdanju Carling kupa.