Chelsea u završnici slomio Portsmouth

Marko Domljanović • nedjelja, 08.01.2012.

U preostale tri današnje utakmice trećeg kola FA kupa strijelci su mirovali do samih završnica kada su značajno popravili prosjek. To se posebno odnosi na Chelsea, koji je tek u samoj završnici u potpunosti slomio Portsmouth i nanio mu možda i nezasluženo visok poraz, a iznenađenje dana pobjeda je Sheffield Wednesdaya nad West Hamom. U posljednjem susretu dana Sunderland nije imao previše problema s Peterboroughom.

Chelsea je na svom Stamford Bridgeu dočekao Portsmouth kao izraziti favorit, ali igrači londonskog kluba nisu u prvom poluvremenu ostavili previše uvjerljiv dojam. Gosti su prvi put kapitulirali tek u 48. minuti nakon što je Malouda pronašao Matu, a gostujući igrači tražili su da se gol poništi zbog navodnog Coleovog igranja rukom u toku akcije.

Domaćini su nakon pogotka još više pritisnuli, ali gosti su izdržali nalete i u 73. minuti opasno zaprijetili nakon udarca iz kuta i Halfordovog udarca glavom koji je otišao malo pored gola. Domaćini su otpor Portsmoutha slomili tek u 85. minuti nakon što je Torres nabacio za Ramiresa koji glavom pogađa za 2:0.

Do kraja je osvajač FA kupa iz 2008. godine primio još dva pogotka - najprije je Ramires već u 87. minuti pogodio za 3:0, a priču je u trećoj minuti sudačke nadoknade zaključio Frank Lampard.

Jedino iznenađenje dana priredili su nogometaši Sheffield Wednesdaya koji su izbacili West Ham rezultatom 1:0. Junak dana zove se Chris O'Grady koji je pogodio u 88. minuti za slavlje drugoplasirane momčadi trećeg razreda engleskog nogometa i tako kaznio promašaj Baldocka s bijele točke iz 49. minute. Svakako treba naglasiti da je zbog sudara dvojice igrača domaće momčadi utakmica produžena čak 11 minuta, ali to momčadi iz istočnog Londona ipak nije bilo dovoljno.

U posljednjoj utakmici dana Peterborough United ugostio je Sunderland. Domaćini, inače 15. momčad Championshipa, odolijevali su do 48. minute kada ih je slomio Sebastian Larsson. Priča je bila gotova samo deset minuta kasnije kada prolaz Sunderlanda potvrđuje James McClean. Do kraja utakmice su igrači Martina O'Neilla bez problema sačuvali svoje vodstvo i sasvim zasluženo proslavili prolazak u četvrto kolo najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu.