Udovičić i Soro slomili Španjolce

Maja Giljanović • ponedjeljak, 16.01.2012.

Kao i u finalu Svjetskog prvenstva u Rimu prije tri godine vaterpolska reprezentacija Srbije pobijedila je španjolsku. Nakon 3:3 na poluvremenu susreta prvog kola Skupine B prelomio je najbolji strijelac utakmice mladostaš Vanja Udovičić, a najvišu ocjenu zaslužuje i vratar Slobodan Soro među čijih su 14 obrana i dva skinuta peterca.

SRBIJA - ŠPANJOLSKA 8:5 (1:0, 2:3, 3:1, 2:1)

Eindhoven, Europsko prvenstvo
Skupina B, 1. kolo

SRBIJA: Soro, Šaponjić, Gocić, Udovičić 3, Ćuk, Pijetlović 2, Nikić, Aleksić, Rađen 2, Filipović, Prlainović, S. Mitrović 1, B. Mitrović

ŠPANJOLSKA: Aguilar, M. Garcia, Mallarach, Sziranyi, Molina 1, Minguell 1, Gallego, Espanol, Valles, Perrone 2, Perez 1, X. Garcia, Lopez

Igrač više: Srbija 3/11, Španjolska 3/8

Peterci: Srbija -, Španjolska 0/2

Vaterpolska reprezentacija Srbije koja u Eindhovenu brani broncu osvojenu u Zagrebu prije dvije godine i jedna je od najvećih favorita za napad na zlato pobjedom je otvorila natjecanje u Skupini B Europskog prvenstva.

I u reprizi finalne utakmice Svjetskog prvenstva u Rimu prije tri godine Srbija je pobijedila Španjolsku. Španjolci su dvaput vodili (Perrone za 2:1, Perez za 3:2), na poluvremenu je na semaforu stajao neodlučen rezultat (3:3), ali u drugom su poluvremenu pali.

Igrači izbornika Dejana Udovičića susret lome u trećoj četvrtini u kojoj su se odlijepili na 6:4, svaku nadu Španjolaca u preokret ubio je Vanja Udovičić četiri minute prije kraja (7:4), a tih tri razlike ostalo je i do kraja (8:5).

Mladostaš Udovičić čiji je nastup zbog bolesti bio upitan s tri je pogotka iza leđa Inakija Aguilara bio najefikasniji strijelac utakmice, dvaput su se na semafor upisali Duško Pijetlović i Nikola Rađen, Stefan Mitrović je postigao jedan pogodak, a izvrsne ocjene zaslužuje i Slobodan Soro koji je skupio ukupno 14 obrana i među ostalim skinuo i dva peterca (jedan Primorjašu Xaviju Garciji kod vodstva Srbije od 6:4).