Grci slavili nad Nizozemcima

Ivana Jurica • ponedjeljak, 16.01.2012.

Efikasan i zanimljiv bio je susret Grčke i domaćina Nizozemske u prvom kolu skupine A. Domaćini nisu uspjeli obradovati svoje navijači: grčka reprezentacija bila je uspješnija, slavili su s 14:12.

Efikasno je počeo susret Grčke i domaćina prvenstva Nizozemske. Grci su susret odlično otvorili, vrlo brzo došli su do prednosti od 3:0, pri čemu su samo jedan gol postigli s igračem više. Domaćin se malo pribrao u drugom dijelu četvrtine: u kratkom su roku postigli dva gola, a nakon što su propustili par napada za izjednačenje, do njega su ipak došli preko Kramera - 3:3. Ipak, Grci su na prvi predah otišli s minimalnom prednošću, imali su i malo sreće, jer je Voulgarakis dočekao odbijanac i pogodio nebranjenu mrežu u zadnjim trenucima četvrtine.

Isti je igrač odmah na početku druge četvrtine pogodio za 5:3. Plus tri reprezentaciji Grčke pogotkom s igračem više vratio je Mourikis. Drugi gol Gottemakera domaćinima je donio 6:4, ali vrlo brzo Grci su se ponovno vratili na plus tri (7:4). U zadnjoj minuti prvog poluvremena Grčka je došla i do plus četiri – 9:5, ali na poluvrijeme se otišlo rezultatom 9:6.

Nešto manje golova palo je u drugom poluvremenu. Domaćini su treću četvrtinu dobili s jednim golom razlike, ali u odlučujućoj dionici igre Grci im nisu dozvolili da se približe. Konačnom pobjedom od 14:12 Grčka je tamo upisala prvu pobjedu u skupini A.

U drugom kolu Nizozemsku čeka ogled s Mađarima, dok će Grci za protivnika imati Makedoniju.

Skupina A, prvo kolo: Grčka – Nizozemska 14:12