Euro 2012. - Skupina II, 1. kolo, 22.01.2012, 16:10 h
Mađarska 21:27 Island
Island

Mađari pali u Novom Sadu

Marko Domljanović • nedjelja, 22.01.2012.

U prvoj utakmici skupine II Europskog prvenstva u Srbiji Island je došao do prvih bodova uvjerljivom pobjedom protiv Mađara kojima nije pomogao ni velik broj njihovih navijača koji su pristigli u Novi Sad kako bi bodrili svoju reprezentaciju. Islanđani su s brza dva gola početkom drugog dijela otišli na šest golova prednosti i prelomili susret te prilično mirno priveli stvari kraju.

Islanđani su bolje otvorili utakmicu i pogotkom Sigurdssona u četvrtoj minuti dolaze do prednosti od 3:1. Mađare u igri drži Csaszar koji postiže tri prva gola svoje momčadi i u sedmoj minuti poravnava rezultat, a početkom desete minute Ivancsik prvi put dovodi Mađarsku u vodstvo - 4:3.

Nakon toga uslijedilo je razdoblje prilično izjednačene igre, a zatim Islanđani rade seriju od tri pogotka za redom i u 25. minuti stižu do najvećih 11:8. Njihovu je seriju na trenutak prekinuo Putics, ali njemu odgovaraju Olafsson i Gunnarsson koji odvode Island do najvećih 13:9. Do kraja poluvremena obje momčadi su zabile po jedan pogodak pa igrači Gudmundura Gudmundssona na odmor nose ugodnu prednost.

Vezane vijesti

Drugi dio otvoren je golovima Palmarssona i Atlasona pa Islanđani za nešto više od minute i pol igre dolaze do velikih 16:10. Nakon toga kreće igra gol za gol, a Nordijci prvi put dolaze do sedam pogodaka viška u 39. minuti kada Gunnarsson pogađa za 20:13. Ista razlika na semaforu je bila i osam minuta kasnije kada je Sigurdsson pogodio za 23:16, ali Mađari tada uzvraćaju s tri uzastopna pogotka i daju nadu svojim mnogobrojnim navijačima da bi u posljednjih devet minuta ipak mogli napraviti čudo.

Međutim, sve njihove nade brzo su ugasili Karason i Gunnarsson pa je utakmica ušla u prilično mirnu završnicu. U njoj su s obje strane pala po još dva pogotka pa Island na kraju, potpuno zasluženo, upisuje prva dva boda u drugom krugu rezultatom 27:21.

Mađare je sa sedam pogodaka predvodio Csaszar, a pet golova dodao je Ilyes. S druge strane, u redovima pobjednika po pet puta su bili precizni Atlason i Sigurdsson, a po četiri Olafsson i Gunnarsson.