Cibona projurila Baldekinom

S Baldekina:Ivana Jurica • utorak, 17.04.2012.

Dominantno i uvjerljivo odradila je Cibona utakmicu na Baldekinu protiv Jollyja Jadranska banke Šibenik. Razlika u kvaliteti je velika što sugerira i konačan rezultat od 111:74 u korist Cibone. Susret je brzo lišen bilo kakve neizvjesnosti, kad su gosti preko razigranog Barboura već u petoj minuti došli do deset koševa prednosti, nakon čega je prednost smo rasla.

Samo nekoliko uvodnih minuta domaći su košarkaši bili u egalu. Koševima Mrve i Rossa Jolly je tri puta vodio u otvaranju, da bi tada simultanku s domaćom momčadi igrao Barbour. Već do pete minute sjajni Barbour postigao je 15 koševa, njegova je momčad vodila sa 17:7. Prema kraju četvrtine prednost Repešine momčadi je rasla, sve do 32:14 na kraju prvih deset minuta igre.

Nakon što je promašio pet slobodnih bacanja na početku druge četvrtine, domaći kapetan Josipović sljedeća dva, napokon je realizirao. Na drugoj strani, Cibona je raznovrsnim rješenjima u napadu osiguravala još veću prednost. Nekoliko trica s jedne (dva puta Katura, Gabrić), odnosno s druge strane (Barbour, Rudež) za okruglih +20 Cibone na poluvremenu (59:39).

Visok ritam igre Zagrepčani su zadržali i u drugom poluvremenu. Repeša je rotirao igrače, ali u niti jednom trenutku nije dozvoljavao opuštanje. Vodila je njegova momčad stalno s prednošću u rasponu od 22 do 27 koševa, a u zadnju se četvrtinu ušlo rezultatom 59:83.

U zadnjoj dionici igre dominantan je bio zadarski dvojac u redovima Cibone – Pavle MarčinkovićTomislav Zubčić. Gostujući trener i dalje je inzistirao na stopostotnom angažmanu, a iskoristio je utakmicu i da dodatno uigra neke akcije svoje momčadi za puno važnije utakmice koje ih očekuju u nastavku prvenstva. Rezultat toga je i dodatno povećanje rezultata, sve do konačnih 111:74.

Šestorica igrača kod Cibone, koja je ostvarila i devetu pobjedu u Ligi za prvaka, bila su dvoznamenkasta: Barbour i Rozić postigli su po 17 koševa, Rudež je ubacio 16, Zubčić 15, Kus 14, a Marčinković 13. Domaćine su predvodili Ross s 24 i Mrva s 20 koševa.

U sljedećem kolu Cibona igra derbi s Cedevitom, dok Jolly JBŠ gostuje u Zaboku.