Hrvatski vaterpolisti upisali prve bodove protiv Grčke

Tea Lokas • nedjelja, 29.07.2012.

Izabranici Ratka Rudića uspješno su startali protiv Grčke na olimpijskom turniru. Za prve tri četvrtine hrvatski vaterpolisti nisu odavali dojam sigurnosti, no u posljednjih osam minuta prešli su u veću prednost i zaključili utakmicu s 8:6...

Po svoja prva dva boda na olimpijskom turniru Hrvatska je krenula protiv Grčke, reprezentacije kojoj je na ovom natjecanju doseg četvrto mjesto iz Atene 2004. Objektivno kvalitetnija hrvatska reprezentacija nije se, pak, snašla u prvom dijelu susreta, dok su Grci uspjeli uzeti ono što im se ponudilo.

Za početak je precizan bio Miho Bošković, ali tu je hrvatski stroj zastao i proizveo dosta promašaja do kraja prve četvrtine. Grčki pritisak natjerao je Muslima, Sukna i Boškovića na nekoliko grešaka, koje su se naplatile s druge strane. Redom su pogađali Fountoulis pa Miralis, dok se Hrvatska počela oporavljati tek u drugoj dionici.

Nakon malog odmora nešto od magije hrvatska vaterpolska reprezentacija pokazala je preko Sandra Sukna, koji je zaključio lijepu akciju i izjednačio na 2:2. Nakon pogotka Grka za minimalno vodstvo, Dobud je ponovno izjednačio za 3:3, rezultat s kojim se otišlo na veliki odmor. Nešto bolja druga četvrtina donijela je nadu da će se hrvatski vaterpolisti do kraja susreta ipak probuditi i pokazati svoju stvarnu snagu.

Slika 1 od 1.

Bušlje je nagovijestio to buđenje pogotkom za drugo vodstvo Hrvatske u utakmici (4:3), no uspavao ih je iznova Mourikis, izjednačivši na frustrirajućih 4:4. Inače zaključana vrata grčkog vratara otključao je minutu i pol prije kraja treće četvrtine Petar Muslim, upisavši 5:4 za Hrvatsku, no nije ostalo na tome, jer je Delakas prevario Pavića par sekundi prije kraja predzadnjeg dijela i vratio stvari na početak (5:5).

Da su Barakude cijelu utakmicu odigrale kao posljednjih osam minuta, razlika bi na kraju bila i veća. Za golove u zadnjem dijelu zaslužni su Dobud, Bošković i Sukno, a konačan ishod smanjio je Fountoulis petercem na 8:6. Sljedeći protivnik Hrvatske u skupini A je reprezentacija Španjolske.

Hrvatska - Grčka 8:6 (1:2, 2:1, 2:2, 3:1)