Nikolina Horvat zapela u kvalifikacijama utrke na 400 metara s preponama

Igor Šestak • nedjelja, 05.08.2012.

Hrvatska atletičarka Nikolina Horvat nije uspjela ući u polufinale utrke na 400 metara s preponama. 25-godišnja Zagrepčanka je s vremenom 58,49 zauzela posljednje mjesto u svojoj kvalifikacijskoj utrci i 37. mjesto ukupno i time se već nakon prvog nastupa oprostila od Olimpijskih igara.

Na svojim drugim Olimpijskim igrama u karijeri, hrvatska rekorderka na 400 metara s preponama nije uspjela ponoviti plasman iz Pekinga prije četiri godine, kada je zauzela 18. mjesto i kada joj je polufinale izmaknulo za samo 28 stotinki. Nikolina Horvat u Londonu nije odradila dobru utrku te se oprostila od Igara već nakon kvalifikacija. U konačnici je zauzela 37. mjesto u konkurenciji 43. atletičarke.

Horvat je nastupila u četvrtoj kvalifikacijskoj utrci i zauzela je posljednje, osmo mjesto s vremenom 58,49, što je gotovo dvije sekunde sporije od rezultata s kojim je izborila nastup u Londonu prošle godine. Najbrža u njenoj skupini bila je Amerikanka Georganne Moline s vremenom 54,31, drugo mjesto je osvojila Jamajčanka Nickiesha Wilson, a treće Ruskinja Irina Davidova.

U polufinale je s najboljim vremenom ušla Natalija Antjuh koja je osvojila drugu kvalifikacijsku skupinu, a u preostale tri utrke su slavile su slavile Čehinja Zuzana Hejnova, Amerikanka Lashinda Demus i Britanka Perri Shakes-Drayton.

Polufinale ove discipline je na rasporedu u ponedjeljak u večernjem programu.