Automoto

WTCC: Huff drugim mjestom u posljednjoj utrci sezone osigurao titulu

Maj Gašparac • nedjelja, 18.11.2012.

Rob Huff je pobjednik Svjetskog prvenstva turističkih automobila. Britanac je u posljednjoj utrci sezone osvojio drugo mjesto, koje mu je donosilo bodove potrebne za osvajanje titule.

U nedjelju su se u Macau vozile posljednje dvije utrke u sezoni Svjetskog prvenstva turističkih automobila nakon kojih je poznat novi prvak. To je Britanac Rob Huff, koji je uspio sačuvati svoju prednost na vrhu ukupnog poretka i zahvaljujući drugom mjestu u posljednjoj vožnji osigurati naslov.

Na kraju sezone Huff je prvi s 413 osvojenih bodova, drugi je Alain Menu s 12 bodova manje, dok treće mjesto zauzima Yvann Muller s 393 boda.

No, britanski vozač nije do naslova došao lagano. U prvoj utrci pobjeda je pripala Mulleru, Menu je završio drugi, dok je Huff izletio sa staze u četvrtom krugu i nije mogao završiti utrku. Do svojeg izlijetanja, Huff je bio vodeći na stazi i tek su ga četiri kruga dijelila od naslova prvaka.

Treće mjesto u prvoj utrci osvojio je Tiago Monteiro, četvrti je bio Gabriele Tarquini, a peti Darryl O'Young.

Nakon iznenađujućeg ispadanja, Huff se uspio iskupiti i u drugoj utrci osvojiti drugo mjesto. To mu je donijelo bodove kojima je matematički osigurao svoj prvi naslov. Prva i treća pozicija pripale su njegovim momčadskim kolegama, Menuu i Mulleru.

Četvrti je bio Monteiro, a peti Darryl O'Young.

Zahvaljujući dobrim nastupima svojih vozača u cijeloj sezoni i utrkama u Macau momčad Chevroleta je postala prvi konstruktor u WTCC-u koji je probio granicu od 1000 osvojenih bodova i ovu sezonu završava s njih 1025. Druga je momčad BMW-a sa 650 bodova, a treći je SEAT s njih 617.