Medveščak prokockao 3:0 i u produžetku ponovno izgubio od Graz 99ersa

Iz Doma sportova:Borna Rupnik • petak, 11.01.2013.

U trećoj utakmici zaredom hokejaši Medveščaka morali su priznati poraz. Ponovno su pali pred svojom publikom, u produžetku, iako se u prvoj trećini činilo da će ishod biti drugačiji...

Bez ozlijeđenog kapetana Alana Letanga, koji tako ipak nije uspio proslaviti jubilej odigravanja 200. utakmice u plavom dresu, Medveščak se u 40. kolu nije uspio vratiti na pobjedničke staze poslije poraza od KAC-a i Olimpije te uzvratiti Graz 99ersima za poraz u Ledenoj dvorani krajem studenoga (1:4).

A utakmica nije mogla bolje početi za Zagrepčane.

Nakon samo tri minute, Olivier Labelle morao je na klupu za kažnjene, a Nathan Perković dobro je poslužio Andyja Sertića. Medveščakovom braniču ostavljeno je dovoljno prostora te je precizno pronašao gornji kut Sebasitana Stefaniszina za rano vodstvo.

Dobro je postalo još bolje malo više od minute poslije. Brandon Buck povukao je po desnoj strani i još jednom zatresao mrežu za veliko veselje na tribinama.

Bod do vodećih Capitalsa

Zahvaljujući osvojenom bodu protiv Graz 99ersa te porazu vodećih Vienna Capitalsa na gostovanju kod ljubljanske Olimpije, Medveščak se prvoj poziciji primaknuo na jedan bod. Iza zagrebačkih leđa vodi se velika bitka za plasman do šestog mjesta, koje vodi izravno u doigravanje uoči početka međurunde.

Ostatak prve trećine ponudio je još nekoliko dobrih prilika za Medvjede, kao i nekolicinu žučnijih rasprava i obračuna pri čemu je prednjačio Guillame Lefebvre, a "šlag na tortu" stigao je u 19. minuti. Adam Naglić krenuo je u protunapad te ga odlučio vlastoručno i završiti, novim pogotkom u Stefaniszinove rašlje za uvjerljivih 3:0.

Ipak, u drugoj su se trećini Austrijanci vratili u igru.

Na vrata im je stao Frederic Cloutier, koji je obranio stopostotne prilike Davidu Brineu i Kyleu Greentreeu s igračem više - premda se s druge strane s nekoliko dobrih reakcija iskazao i Robert Kristan.

No, Medveščak je u 27. minuti ostao s dva igrača manje, a Matthias Iberer pospremio je jedan odbijeni pak u mrežu za smanjenje domaće prednosti, što je gostima dalo dodatnu sigurnost u igri. Preuzeli su više inicijative, Cloutier je u odličnoj šansi zaustavio i Adama Millera, a prije odlaska na drugi odmor kaznu za Greentreea u novi pogodak Graza pretvorio je Labelle.

U mirnije se vode, samo nakratko, momčad Martyja Raymonda vratila odmah na početku treće dionice, s igračem više, nakon isključenja kapetana Graza Rodneyja Colemana Jarretta. Adam Naglić i Curtis Fraser odigrali su jednostavnu i učinkovitu akciju, koju je zaključio Naglić za 4:2. Već u idućem napadu bivši Medvjed Greg Day skreće susret natrag u neizvjesnost, preciznim udarcem pod prečku Kristanovog gola.

Sjajnu je priliku za konačnu odluku o pitanju pobjednika Medveščak imao pet minuta prije kraja, kada je Olivier Latendresse morao na dvominutno hlađenje zbog nasrtaja na Kristana. Međutim, 99ersi su preko asistenta Daya i strijelca Iberera izveli protunapad s igračem manje i poravnali na 4:4. Unatoč nekoliko gužvi pred oba gola u samoj završnici, dvoboj je otišao u produžetak.

Trenutak odluke zbio se nakon samo 56 sekundi dodatnog vremena, kada je udarac Jana Novaka s plave linije odsjeo iza Kristanovih leđa.

Zagrebački Medvjedi tako će u nedjelju, na otvaranju Arena Ice Fevera, protiv fenjeraša iz Innsbrucka tražiti povratak pozitivnim rezultatima.