Skupina D, 1. kolo, 12.01.2013, 19:00 h
Mađarska
Mađarska 32:23 Egipat
Egipat

Razigrani Mađari se uvjerljivom pobjedom nad Egiptom priključili Hrvatima i Španjolcima

Damir Žbulj • subota, 12.01.2013.

Nakon što su uvjerljivim nastupima natjecanje na Svjetskom prvenstvu otvorili Španjolci i Hrvati, u madridskoj skupini D pobjedu su upisali i Mađari. Egipat se većim dijelom susreta nije pokazao kao posebno kvalitetan suparnik, ali mora se priznati da su izabranici mađarskog stratega Lajosa Mocsaija odigrali jako ozbiljnu i angažiranu utakmicu...

Mađarski rukometaši, četvrtoplasirana reprezentacija s posljednjih Olimpijskih igara, suvereno je otvorila natjecanje na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj. Iako se Egipta 'na papiru' činio kao neugodan suparnik, ozbiljnim pristupom, pogotovo u obrani, ali i raznovrsnim napadačkim rješenjima, hrvatski sjeverni susjedi napunili su se samopouzdanjem pred ostale dvoboje.

Lajos Mocsai pomladio je reprezentaciju u odnosu na London i Olimpijske igre, nekih igrača nema, neki su se našli u glavnim ulogama, ali Mađari još uvijek ne mogu zamisliti svoju vrstu bez 31-godišnjeg Laszle Nagya, koji je i dalje vođa ove ekipe. Mađari imaju izuzetno neugodnu reprezentaciju, sa jako dobrim krilima, čvrstom obranom i solidnim vratarima te bi ponovno mogli na turniru daleko dogurati.

Egipat su shvatili maksimalno ozbiljno, već od početka su golovima Laszle, ali i Kornela Nagya otišli do uvodne prednosti. Egipat je uhvatio priključak do desete minute, ali do kraja poluvremena Mađari su na terenu dokazali svoju snagu. Čvrsta 6-0 obrana, ali i brojna rješenja u napadu Egipćanima su zadavali brojne probleme.

Igrač utakmice

Mađarski rukometaš Gabor Csaszar, koji će od ljeta biti suigrač Marka Kopljara i Igora Vorija u pariškom PSG-u bio je igrač utakmice protiv Egipta. Odlično je organizirao igru njihove reprezentacije, ali je i postigao čak osam pogodaka iz 11 pokušaja. U svakom slučaju, dvoboj protiv raspoloženih Mađara bit će prvi pravi test za hrvatsku reprezentaciju na ovom SP.

Izuzetno je raspoložen bio i Harsanyi, koji je i s desnog krila, ali i iz kontri uništio suparnika. Na ulazu u 20. minutu bilo je i šest razlike, a u narednom periodu Mađari su na najbolji način iskoristili igrača više pa su prednost do odmora povisili i na osam pogodaka (17:9).

U nastavku su ipak zaigrali malo ležernije, a Egipat prividno dolazi do ravnoteže. Čak su i smanjili rezultatski zaostatak na samo tri pogotka, ali Mađari dodaju gas i boljom predstavom u završnici ponovno dolaze do uvjerljive prednosti, uz posebno dobrog Csaszara, koji je dobro upravljao njihovom igrom, ali i na kraju zabio čak osam golova.

Na kraju su Mađari dva boda upisali nakon uvjerljive 32:23 pobjede od devet pogodaka viška, a u drugom kolu očekuje ih malo ozbiljniji trening, utakmica protiv izuzetno slabašne Australije.

Najefikasniji su bili Csaszar s osam golova, Harsanyi je postigao sedam, a Laszlo Nagy i Lekai su dodali po četiri. Fantastičan je bio i vratar Mikler, koji je imao više od 20 obrana, uz 50-postotnu učinkovitost. Egipat je predvodio Ahmed Mostafa s pet postignutih pogodaka.

• Obrisan korisnik12.01.2013. u 23:39
    Opaki su, a mi moramo pripaziti na Czasara jer nam je frajer utrpo čak 15 golova na prošlom Ep-u.
  • Obrisan korisnik12.01.2013. u 23:03
    Mađari su uvijek bili pri samom vrhu svjetskog rukometa,pa ovaj rezultat ne iznenađuje!
  • Obrisan korisnik12.01.2013. u 22:59
    Gabor Czasar je trenutačno najbolji srednji vanjski na svijetu, možda zvuči smješno, ali u daleko je najboljoj formi od svih srednjaka.