Kronologija: Au revoir la France, Hrvatska ide u polufinale!

Bernard Jurišić • srijeda, 23.01.2013.

Šest utakmica je iza hrvatske rukometne reprezentacije, a sve će se zaboraviti nakon večerašnje. Klasik svjetskog rukometa kreće u 21:30h u Zaragozi u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva, a utakmicu možete pratiti uživo na Sportnetu...

Alilović zaustavlja zadnju loptu, gotovo je, HRVATSKA JE U POLUFINALU!!!

60. 30:23 Duvnjaaaaak!

59. 29:23 Šprem pogađa s krila, Francuzi su potopljeni!

58. 28:23 Abalo.

58. 28:22 Horvat sedmerac.

57. 27:22 Čupiiiiiiiiić!!!

57. Goluža traži minutu odmora.

57. Francuzi igraju presing po cijelom terenu.

56. 26:22 Fernandez od bloka.

55. 26:21 Horvat kroz noge Omeyeru!

55. Sorhaindo greda, Hrvatska ima napad!

54. 25:21 Horvat je lobao Omeyera iz sedmerca!

54. Sedmerac za Hrvatsku, Vori je zaustavljen iz prostora.

53. 24:21 Abalo je zabio nakon nedosuđenog faula u napadu Francuza.

52. 24:20 Bićanić s devet metara pod noge Omeyeru!

52. Greda Sorhaindo.

51. 23:20 Ninčević bježi u kontru, opet smo na tri razlike!

48. 22:20 Fernandez je siguran.

48. Sedmerac za Francusku.

47. 22:19 Horvat je iz sedmerca potvrdio Bićanićev pogodak.

47. Postigao je pogodak Bićanić, ali vratili su to suci na sedmerac. Nevjerojatno...

46. 21:19 Bićanić se pogotkom vratio nakon predaha na klupi!

46. Minutu odmora traži Goluža.

46. 20:19 Fernandez pogađa od grede.

45. 20:18 Karabatić pogađa u zadnjim sekundama dok smo još bili s igračem manje.

44. 20:17 Kakva akcija Hrvatske s igračem manje, Horvat i Duvnjak složili su "cepelin" za novi pogodak Duvnjaka!

43. 19:17 Porte u drugom dijelu preuzima Sorhaindovu ulogu iz prvog poluvremena.

43. 19:16 Mandalinić pogađa s devet metara, vrlo važan pogodak s igračem manje!

42. 18:16 Sorhaindo pogađa, a čim se vratio Šprem odmah je isključen Vori.

40. Alilović skida sedmerac Guigouu!

40. Isključenje Šprema i sedmerac za Francusku.

39. 18:15 Prvi pogodak Narcissea.

37. 18:14 Obrana Alilovića, Horvat realizira kontru!

37. 17:14 Vori zakucava loptu pod gredu!

36. 16:14 Guigou je i četvrti put siguran.

36. Sedmerac za Francusku, malo je nedostajalo da uzmemo loptu Francuzima, Musa se potom branio iz prostora.

35. 16:13 Duvnjak!

34. Kompletni su opet i jedni i drugi.

32. 15:13 Porte pogađa s krila.

32. Brzo su vratili Španjolci brojčanu izjednačenost, već u prvom francuskom napadu Duvnjak je isključen.

32. 15:12 Čupić realizira kontru i jedan je francuski igrač isključen!

31. 14:12 Kopljar prolazi kroz sredinu.

31. Kreće drugo poluvrijeme, sretno Hrvatska!

Mogla je Hrvatska i veću prednost imati na kraju prvog poluvremena, no imamo još rezervi u drugom dijelu posebno kod ljevorukih igrača. Prorade li uz raspoloženog Duvnjaka Kopljar i Čupić možemo se nadati lijepom rezultatu.

Minimalna prednost Hrvatske na poluvremenu, bez Drage Vukovića koji je isključen do kraja u 47. sekundi utakmice Hrvatska vrlo dobro stoji. Nadajmo se da će naši igrači izdržati do kraja.

30. 13:12 Honrubia je pet sekundi prije sirene smanjio na minimalni zaostatak Francuza na poluvremenu.

30. 13:11 Šprem je savladao Omeyera s lijevog krila.

29. 12:11 Sorhaindo opet, Alilović je obranio jedan udarac, drugi nije mogao.

27. 12:10 Duvnjak nas drži, sjajno igra Domagoj u prvom dijelu.

26. 11:10 Porte s desnog krila, pali smo nakon pronašenog sedmerca Čupića.

25. Goluža je tražio minutu odmora.

25. 11:9 Accambray.

23. Ninčević je lobao Omeyera, odbila se lopta od vratnice, suci kažu da nije prešla gol-liniju. Ne bismo se zakleli da nije bez dodatne snimke.

23. 11:8 Honrubia brzo realizira, šteta, mogli smo ići na plus 5.

22. Omeyer skida penal Čupiću.

22. Sedmerac za Hrvatsku.

21. 11:7 Bomba Duvnjaka od grede!

20. 10:7 I treći put je Guigou siguran.

20. Novi sedmerac za Francusku.

20. 10:6 Vori pogađa, uhvatili smo Francuze na spavanju!

19. 9:6 Sorhaindo drži Francuze na crti.

18. 9:5 Kopljarov prvi pogodak!

16. 8:5 Sorhaindo pogađa u bliži kut.

16. 8:4 Čupić je siguran iz sedmerca.

16. Izuo je Duvnjak Dinarta iz cipela, a Karabatić je izbio Duvnjaka. Sedmerac za Hrvatsku i isključenje Karabatića.

15. Probudio se Omeyer definitivno.

14. 7:4 Prvi pogodak Čupića, ukrao je loptu i istrčao kontru!

14. Treća obrana Omeyera u nizu.

13. 6:4 Guigou realizira sedmerac.

13. Sedmerac za Francusku, usput je Bićanić dobio lakat u glavu.

12. Dva nedovoljno dobro izrađena šuta skinuo je Omeyer, i dalje strepimo od njegovog buđenja.

12. Alilović je "spustio roletu"!

10. Duvnjak sjajno prolazi, ali vratnica zaustavlja njegov udarac. Zasad je tih Omeyer, nadam se da ga nećemo probuditi.

9. Vraća se Vori, ajmo dalje!

9. Sjajan je Alilović!

8. 6:3 Alilović skida zicer Francuzima, a u kontri sjajno pogađa Duvnjak!

7. Vori je šepajući napustio teren, vidjet ćemo je li i za njega večerašnja utakmica završena.

7. Ozlijedio se Vori prilikom ovog pogotka i ostao ležati, drži se za ozlijeđeno koljeno.

7. 5:3 Vori zabija na crti!

7. Čupića zaustavlja vratnica, kao i Abaloa na drugoj strani.

6. 4:3 Bićanić promašuje, pa Sorhaindo pogađa na drugoj strani.

6. 4:2 Duvnjak sjajno prolazi, nastavlja se naša serija!

5. Prvu veliku obranu ima Alilović.

5. 3:2 Ninčević s krila, odličan odgovor naših u 80 sekundi!

4. 2:2 Duvnjak brzo realizira na nepostavljenu obranu!

4. 1:2 Bićanić realizira prvi napad s jednakim brojem igrača.

3. 0:2 Guigou realizira sedmerac.

3. Sedmerac za Francusku i žuti karton, bojimo se da će naše suci brzo iznervirati.

1. 0:1 Fernandez lako realizira igrača više.

1. U 47. sekundi utakmice Drago Vuković je dobio crveni karton. Nevjerojatno... Sude nam Španjolci.

1. Počela je utakmica, sretno Hrvatska!

Odsvirale su se himne, sve je spremno za početak.

Hrvatska je u službenim međusobnim utakmicama slavila šest puta, Francuzi su bili bolji u 11 navrata.

U posljednja dva međusobna susreta Hrvatske i Francuske rezultat je 1-1. Na EP u Srbiji Hrvatska je uvjerljivo slavila, Francuzi su uzvratili na OI u Londonu.

Hajduk - Dinamo, Real - Barcelona, Lakersi - Celticsi, Manchester United - Liverpool, Hrvatska - Francuska. Još jedan klasik svjetskog rukometa je pred nama, još jednom Francuska stoji Hrvatskoj ispred medalje. Pred nama je 60 minuta sportskog "rata".