"Mini-doigravanje" u Klagenfurtu: KAC bez Zanoškog na Medvjede za treće mjesto

Borna Rupnik • utorak, 19.02.2013.

Dva kola prije kraja međurunde, otvorena je bitka za treće mjesto, a o njemu će izravno odlučivati KAC i Medveščak. U Klagenfurtu domaćin može sve riješiti u svoju korist, makar ove sezone odluka rijetko pada prije produžetka...

Nakon uspješno sačuvane nedjeljne pobjede protiv Graz 99ersa u Ledenoj dvorani, Medveščak u nastavku svog nastojanja da se domogne trećeg mjesta uoči doigravanja odlazi u Klagenfurt. Vienna Capitalsi i Black Wingsi iz Linza borit će se po svemu sudeći za "broj jedan", a KAC i zagrebački Medvjedi poravnati su iza njihovih leđa s deset bodova. No, prekriženi još nisu niti Graz ni Villach s dva boda manje.

Ukoliko KAC u utorak navečer svlada Medveščak u 60 minuta, osigurat će treću poziciju na tablici.

Domaćin je prije dva dana igrao lokalni derbi s Villachom i izgubio u raspucavanju. "Nije me iznenadio Villach, želio nam je uzvratiti za težak poraz u posljednjem međusobnom okršaju. Meni je drago da smo imali više prilika kada smo napokon ušli u taj susret", prokomentirao je trener Christian Olsson.

Marty Raymond: "Svaki puta kada sam zatrebao pomoć nekog mlađeg igrača, oni su bili na potrebnoj razini".

Olsson protiv Medveščaka, čini se, ipak neće moći računati na ozlijeđenog Tomislava Zanoškog, bivšeg ljubimca zagrebačkih tribina, kao ni na Martina Schumniga, a upitan je i nastup bolesnih Reichela i Kirisitsa. Ipak, KAC će imati što pokazati, najavljuje trener Austrijanaca: "Volim utakmice protiv Medveščaka, uvijek su dobre i napete. Oba kluba imaju velike ambicije, tako da će ovo biti poput mini-doigravanja".

Trener hrvatskog predstavnika u EBEL-u, Marty Raymond, u boljem je raspoloženju poslije slavlja nad 99ersima, čime je barem djelomično ispran gorak okus prokockanog vodstva u Linzu. "Odigrali smo discipliniranu utakmicu i zaslužili pobjedu, jedino mi se ne sviđa što smo u zadnjih deset minuta bili previše opušteni. No, možemo nadograditi ovakvu partiju", rekao je.

U teoriji, Medveščak još može i do drugog mjesta, ali i do pada u poretku te gubitka prednosti domaćeg terena u četvrtfinalu. No, gostovanje u Klagenfurtu moglo bi biti ključno "Nismo još u pravoj formi za doigravanje, neke stvari bi trebalo popraviti. Radimo na treningu, na dobrom smo putu, a u Klagenfurtu nas čeka težak dvoboj. Stoga nemamo pravo na pojedinačne pogreške", najavio je Raymond.

Koliko bi to mogla biti neizvjesna utakmica govori i podatak da je u pet ovosezonskih dvoboja samo jednom odluka o pobjedniku pala u sat vremena igre. Bilo je to 16. studenog u Zagrebu, kada je Medveščak slavio rezultatom 4:1. U Klagenfurtu je jedno raspucavanje dobio KAC, jedno Medveščak, a raspucavanje u Ledenoj dvorani 4. siječnja pripalo je Austrijancima. Posljednji je ogled, u zagrebačkoj Areni, pripao Medvjedima, rezultatom 5:4 - u produžetku.