Kanada u izravnom dvoboju preskočila Švedsku, Latvija bolja od Slovačke

Borna Rupnik • četvrtak, 09.05.2013.

Nakon povijesne pobjede Francuske nad Rusijom, Češka je svladala Dance nakon raspucavanja, Slovaci su pali pred Latvijom, a Kanada je u posljednjem dvoboju nadjačala domaćina Švedsku...

Skupina A

Češka - Danska 2:1 (raspucavanje)
Švedska - Kanada 0:3

Nakon što su u produžetku svladali Slovence, Danci su uvelike otežali život Češkoj, koja se silno željela iskupiti za uzastopne poraze od Švedske i Švicarske.

Pogodaka nije bilo sve do 46. minute, kada je precizan bio Michalek, a na 1:1 poravnao je Poulsen četiri minute prije isteka vremena. U raspucavanju je presudio Irgl, a Česi će biti naredni protivnici Slovencima. Danci će svoje mogućnosti iskušati protiv vodeće momčadi skupine, Švicarske.

S posebnim se zanimanjem iščekivao dvoboj domaćih Šveđana s Kanađanima, koji su već do isteka 33. minute postigli tri pogotka i riješili utakmicu u svoju korist.

Strijelci su bili Stamkos s igračem više te Schenn i Staal, a nakon tih 3:0 rezultat se više nije mijenjao.

Poredak: Švicarska 11, Kanada 10, Švedska 9, Norveška 6, Češka 5, Bjelorusija 3, Danska 3, Slovenija 1.

Skupina B

Rusija - Francuska 1:2
Slovačka - Latvija 3:5

Priča dana sa Svjetskog prvenstva pobjeda je Francuske nad Rusijom, a do prvih su bodova u toj skupini stigli Latvijci, nadjačavši momčad Slovačke.

Hat-trick za Latviju postigao je Darzins, a preostala su dva pogotka bila djelo Cipulisa i Girgensons. Slovaci su većinu utakmice proveli pokušavajući uhvatiti vodstvo Latvije, a dva je pogotka postigao Surovy. Prvi pogodak za Slovačku - već u drugoj minuti, nakon što je Latvija povela poslije samo 15 sekundi igre - postigao je Zaborsky

Latvija u sljedećoj utakmici igra protiv Njemačke, a Slovačka protiv Austrije.

Poredak: Rusija 9, SAD 9, Finska 8, Slovačka 6, Francuska 6, Njemačka 4, Austrija 3, Latvija 3.