Füchse i HSV remizirali u prvoj utakmici

Ivana Strahija • srijeda, 21.08.2013.

Sedam tisuća gledatelja u Berlinu pratilo je susret između Füchsea i HSV-a te na kraju svjedočilo remiju koji nije dao naznake o tome tko ide u Ligu prvaka, branitelji naslova ili četvrti sastav Bundeslige...

Borba na sve ili ništa u Berlinu započinje pogotkom gostiju iz Hamburga, za 0:1 gol postiže Petar Đorđić. Lisice imaju problema u napadu i tek nakon još jednog gola gostiju put do mreže pronalazi i Konstantin Igropulo za 1:2 u trećoj minuti.

U minutama koje slijede, Füchse nikako ne uspijeva zatvoriti razliku te HSV, čak i uz isključenje Domagoja Duvnjaka u 11. minuti nakon prekršaja nad Bartolomiejem Jaszkom, odlazi na 6:11.

Kvalifikacije za ulazak u elitu

Osim Füchsea i HSV-a, za ulazak među rukometnu kremu bori se još niz klubova. 24. kolovoza na parket izlaze Handball Esch i HK DROTT Halmstad (uzvrat 31. kolovoza), dok 28. kolovoza i onda opet 1. rujna svoje utakmice igraju Metalurg i Pick Szeged. 19. kolovoza i 1. rujna kvalifikacije igraju Montpellier i Wisla. Samo po jedan iz para prolazi u glavnu rundu Lige prvaka.

31. kolovoza i 1. rujna igraju se i tri kvalifikacijska turnira, u Grupi 2 su Dinamo Minsk, Tatran Šrešov, Bešiktaš i AEK Atena, u Grupi 3 su banjalučki Borac, Vojvodina, Alpla Hard i Motor Zaporožje, dok su u Grupi 4 Constanta, Porto Vitalis, Elverum i KRAS Volendam. Najbolji klub svakog od triju turnira ulazi u Ligu prvaka.

Trener Lisica traži minutu odmora o polovici prvog dijela, i što god da je kazao svojim igračima, upalilo je jer domaćini prvo smanjuju na 9:11, a onda u 21. minuti, uz gol Colje Löfflera dolaze na svega gol razlike (11:12). HSV ima priliku za izjednačenje, ali Petr Stochl, vratar Füchsea, brani svoju mrežu, a s druge strane Jasper Nielsen pogađa za 12:12.

Do kraja prvog dijela uzbuđenja ne manjka, a Lisice koriste svaku pogrešku u hamburškim redovima te uz podršku tribina i odličnog Stochla završavaju sa serijom od tri gola i na odmor idu s 18:15.

Sad je na Hamburžanima red da love rezultat, a prva im se prilika otvara nakon nekoliko uvodnih minuta, kad dvaput Pavel Horak, a jednom Igropulo, promašuju metu. Kentin Mahe to koristi kako bi smanjio na 23:21, no ulaskom Ikera Romera umjesto iscrpljenog Horaka domaćini opet dobivaju zamah i odlaze na 25:21.

HSV se međutim ne predaje i u posljednjih 10 minuta igre ulazi s dva gola zaostatka, a onda Markus Richwein promašuje, što gosti koriste i izjednačuju na 26:26. Igra se gol za gol, a u 57. minuti drugi vratar Lisica Silvio Heinevetter otvara Romeru put za +2, što ovaj i koristi (30:28).

No, u 58. minuti loše vijesti za domaćine - isključen je Denis Špoljarić, a HSV brojčanu nadmoć koristi kako bi izjednačio. Imao je kapetan Lisica Romero još slobodnjak na isteku vremena, no pogađa živi zid i rezultat na semaforu ostaje isti.

Najbolji strijelac Füchsea bili su Horak i Igropulo s po šest golova, dok se Špoljarić nije upisao u listu strijelaca. Kod HSV-a šest je golova dao Lindberg, četiri je dodao Duvnjak, dok se novopridošli Davor Dominiković na listu strijelaca upisao jednom te zaradio jedno isključenje. Blaženko Lacković zbog ozljede nije igrao.

Uzvrat se igra u Hamburgu u petak, od 19 sati.