HSV minimalnim slavljem nad berlinskim Lisicama izborio Ligu prvaka

Zvonka Keliš • petak, 23.08.2013.

Aktualni klupski prvak Europe HSV Hamburg nakon remija u Berlinu na domaćem je terenu ostvario minimalnu pobjedu nad Füchseom te je tako osigurao svoje mjesto u skupini D Lige prvaka.

Nakon remija 30:30 u srijedu u domu berlinskih Lisica sasvim je jasno bilo kako će konačna presuda o novome članu skupine D Lige prvaka biti donesena ovoga petka na terenu O2 dvorane u Hamburgu. Velika borba odvijala se punih 60 minuta između aktualnog klupskog prvaka Europe te gostiju iz Berlina, no Duvnjak i društvo na koncu s minimalnih 27:26 uspijevaju osigurati svoje mjesto u najelitnijem europskom klupskom natjecanju.

Susret u odličnoj atmosferi otvara domaći Adrian Pfahl pogotkom za uvodnih 1:0, dok na +2 ubrzo povisuje Hans Lindberg. Prvi pogodak za goste u ovom odlučujućem susretu potom postiže Jesper Nielsen, a Silvio Heinevetter nakon toga još jednom ne uspijeva zaustaviti HSV-ova Pfahla (3:1). No, nije trebalo dugo čekati da se vratar Berlina zagrije. Upravo to koristi gostujuća momčad kako bi se približila svom suparniku te potom poravnala rezultat i dokazala koliko je željna postati članom elitnog rukometnog društva.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Adrian Pfahl sa šest postignutih pogodaka, a njih pet je dodao Hans Lindberg. Domagoj Duvnjak tri je puta tresao protivničku mrežu, dok se Davor Dominiković nije upisao u listu strijelaca. Najbolji kod Füchse Berlina bio je Fredrik Petersen s osam golova, Mattias Zachrisson zabio je njih sedam, a Denis Špoljarić se također nije upisao među strijelce.

Nakon osiguranog izjednačenja vrijem je bilo za odvajanje Füchse Berlina prvo na 4:3, a vrlo brzo i na 7:4. Porasla je prednost Lisica i na 9:5, no vrijeme je tada bilo i za buđenje Hamburga koji do 22. minute poravnava rezultat. Do odlaska na odmor domaća momčad ipak ne uspijeva držati korak s rukometašima Füchsea koji preko Petersena, Horaka i Zachrissona odlaze na 13:9, Toft Hansen smanjuje to na minus tri, no Iker Romero tad postavlja rezultat 14:10 s kojim se odlazi u svlačionice.

Nastavak je donio novih velikih i uzbudljivih 30 minuta u kojima se europski prvak pokazao na visini zadatka te se odmah u uvodnim minutama drugoga dijela počeo vraćati u susret. Stigao je tako na 13:15, međutim, vrlo dobri gostujući rukometaši uspijevaju se u narednim trenucima vratiti na sigurniju prednost (19:14). Sredinom poluvremena vrijeme je bilo za novo hvatanje priključka domaćih igrača koji preko Domagoja Duvnjaka stižu na 18:21.

Kako to i priliči ovako sjajnim borbama sama završnica donijela i najveća uzbuđenja. Stigao je HSV osam minuta prije kraja na 23:24 za koje zaslužan biva Pascal Hens, Nielsen potom odvaja Füchse nanovo na sigurnijih +2, no raspoloženi Pfahl tada ponovno šalje loptu u mrežu za domaćih minus jedan (24:25).

Pokazao je tada što zna i Zachrisson koji osigurava Lisicama vodstvo 26:24, Duvnjak odlazi na dvominutni predah na klupu, no njegova momčad i s igračem manje ponovno smanjuje svoj zaostatak. Vrlo dobar tada je Bitter koji zaustavlja pokušaj Denisa Špoljarića, Lindberg minutu prije kraja poravnava rezultat na 26:26, dok za pobjedničkih 27:26 biva zaslužan najbolji strijelac domaće momčadi Adrian Pfahl.

Aktualni prvak Europe HSV Hamburg tako je s minimalom pobjedom u uzvratnom susretu osigurao svoje mjesto u skupini D Lige prvaka u kojoj već čekaju danski Aalborg, slovensko Gorenje Velenje, njemački Flensburg te španjolska Naturhouse La Rioja, dok će pobjednik ogleda između Handball Escha te Drott Halmstada postati posljednji član ove skupine.

• dalmoš24.08.2013. u 13:03
    kakva šteta za Lisice, kvalitetom bi se borili za final4.. najpravednije bi bilo da iz Njemačke lige ide prvih 5 izravno a 3 u kvalifikacije, ionako su 5klasa iznad svih...
    dalmoš
  • Obrisan korisnik24.08.2013. u 12:38
    Glupo je da je Fuchse morao razigravati za LP kad ju je već samim plasmanom u Bundesligi osigurao!
  • Obrisan korisnik24.08.2013. u 10:06
    Svarno su se jedva izvukli-cijelo vrijeme u zaostatku a na kraju pobjeda! Bilo bi glupo da su ispali jer kakva bi to LP bila bez branitelja naslova. Trebalo bi promjenit ta pravila pa da prvak automatski osigura LP slijedece sezone!