Liga prvaka - Skupina A, 6. kolo, 23.11.2013, 18:00 h

Zagrebački Lavovi pokleknuli u samoj završnici i upisali četvrti poraz u Europi

Iz Arene Zagreb:Zvonka Keliš • subota, 23.11.2013.

Rukometaši CO Zagreba ove su subote na terenu zagrebačke Arene predvođeni lijepom podrškom svojih navijača pružili uistinu dobar otpor jakim njemačkim Lavovima te su se pokazali u onom najboljem svjetlu. Nakon velike rukometne borbe Zagrebaši su u samoj završnici ipak poraženi od njemačkog RN Löwena te tako nisu uspjeli upisati nove europske bodove.

CO Zagreb - Rhein-Neckar Löwen 24:28 (12:13)

6. kolo Lige prvaka
ZAGREB - Arena Zagreb, Gledatelja: 4756
Suci: Gouško/Repkin (Bjelorusija)

CO Zagreb: Ivić (14 obrana), Stevanović; Marić 3, Mihić, Stepančić 6, Matulić 6, Šprem 2, Čorić, Šebetić, Horvat 2, Šandrk, J. Valčić 3, T. Valčić, Mandalinić 3, Obranović 1, Kaleb
Trener: Boris Dvoršek

Rhein-Neckar Löwen: Landin (6 obrana), Peribonio (7 obrana); Schmid 3, Gensheimer 6, Roggisch, I. Guardiola, Manojlović, Sigurmannsson, Gorbok, Prodanović, Myrhol 4, Groetzki5, G. Guardiola 3, Petersson 3, Ekdahl du Rietz 3
Trener: Gudmundur Gudmundsson

Sedmerci: CO Zagreb: 2/2; RN Löwen: 2/3
Isključenja: CO Zagreb: 4 min.; RN Löwen: 8 min.

Regionalni i hrvatski rukometni prvak ove je subote na parketu svoje Arene Zagreb zakoračio u novi i itekako težak dvoboj najelitnijeg europskog klupskog natjecanja. Na drugoj strani terena ponovno se kao i protekloga četvrtka našao bundesligaš Rhein-Neckar Löwen koji je u susretu u Zagrebu htio opet prikazati sve što zna, očitati svom suparniku novu rukometnu lekciju te s novim uvjerljivim slavljem potvrditi drugo mjesto skupine A. No, mladi zagrebački Lavovi imali su ponešto drugačije planove za one njemačke stoga uzbudljiv ogled u Areni nije izostao.

Trener CO Zagreba Boris Dvoršek a teren je poslao pomalo izmijenjen sastav u kojemu se od prve minute našao i povratnik nakon ozljede, mladi Sandro Obranović kojemu su ovo ujedno i prve minute u Ligi prvaka. Uz njega svoje su mjesto u obrani Zagrebaša našli i kapetan Zlatko Horvat te mladi Lovro Mihić na krilnim pozicijama, kao i braća Tonči i Josip Valčić te Luka Stepančić, dok je među vratnicama Zagreba startao Filip Ivić.

Prvi napad u susretu pripao je gostima iz Njemačke, no hrvatska 5-1 obrana s Mihićem na prednjemu od samoga je starta bila na visini zadatka, čvrsta i agresivna baš kako je to njen trener htio i najavljivao. Iskoristio je odmah potom to Stepančić kako bi osigurao prvi pogodak za svoju momčad u dvoboju, no nije trebalo dugo čekati na odgovor jakih Nijemaca koji preko Kima Ekdahla du Rietza poravnavaju rezultat. S linije sedam metara potom je uspješan bio Horvat na što, pak, na drugoj strani odgovara Bjarte Myrhol (2:2).

Razigrao se tada krilni igrač Patrick Groetzki koji u osmoj minuti dovodi RN Löwen po prvi puta u vodstvo (3:2), dok na +2 povećava odmah Gedeon Guardiola. Vrlo dobrim tada se pokazao i mladi hrvatski vratar Ivić koji počinje zaustavljati pokušaje suparničke ekipe i Zagrebaši vrlo brzo stižu na novih minus jedan, ali i do izjednačenja dvama uzastopnim pogocima Josipa Valčića (5:5). Probudio se, međutim, na drugoj strani i vratar Niklas Landin što koriste njegovi suigrači kako bi se nanovo odvojili (8:6).

Ivić tada nastavlja s dobrim obranama, dok Jerko Matulić i Marino Marić vraćaju hrvatskog prvaka u igru novim izjednačenje 8:8 na ulasku u završnicu prvoga dijela. Napeto i uzbudljivo stoga je bilo i u narednim trenucima, sve do isteka 30. minute, naime, njemačka krila uspijevaju puniti domaću mrežu (10:8), no odlični Stepančić pokazuje raskoš svog šuta te drži svoju ekipu na samo golu zaostatka (9:10, 10:11). Zagrebov vratar tada je ponovno pokazao svoje znanje, a Matulić lijepom kontrom osigurava 11:11.

Čvrsti su Zagrebaši u obrani bili do samoga kraja, nisu popuštali te se do odlaska na predah vodi prava borba koju na koncu obilježava Stipe Mandalinić svojim prvim pogotkom u susretu za domaćih minus jedan na poluvremenu (12:13).

Sjajno je domaća momčad krenula u nastavak susreta te je predvođena šutevima Stepančića, Lovre Šprema, ali i obrana uistinu raspoloženog Ivića napravila odličnu seriju 5-0 te u potpunosti preokrenula rezultat u svoju korist za vodstvo 17:13. Probudili su se tada, međutim, gosti koji polako, ali sigurno hvataju priključak te do sredine drugoga dijela stižu na samo gol zaostatka (19:18). No, ukazalo se tada Zagrebovo ovoljetno pojačanje Obranović koji postiže svoj prvi pogodak u Ligi prvaka za vodstvo domaće momčadi 20:18 da bi Alexander Petersson s dva uzastopna pogotka vratio susret na početak (20:20).

Gensheimer potom ostaje sam na crti i vraća svoju ekipu u vodstvo da bi na suprotnoj strani odgovor ponudio najbolji strijelac prvog dvoboja ove dvije ekipe, Mandalinić. Zanimljivo je bilo uistinu do samoga kraja susreta u čijih se posljednjih pet minuta ulazi s gostujućim vodstvom 27:23 zahvaljujući pogocima Ekdahla du Rietza, Peterssona i Gedeona Guardiole. Mandalinić odgovara za minus tri, Gensheimer diže na 28:24, nove obrane u Europi upisuje i mladi gostujući vratar Roko Peribonio, dok onu posljednju upisuje i Zagrebov Ivić čime njegova momčad upisuje četvrti poraz u Ligi prvaka ove sezone.