Medveščak nastavlja s odličnim gostujućim nastupima, pobjeda odnesena s Jugrinog leda

Branimir Korać • subota, 18.01.2014.

Hokejaši Medveščaka nastavljaju s vrlo kvalitetnim gostujućim nastupima. Na gostovanju kod Jugre, momčadi koja se nada nekoj velikoj seriji u završnici sezone i hvatanju doigravanja, Medvjedi su bili uvjerljivi i odnijeli su pobjedu 4:1...

Serija Medveščakovih gostovanja nastavljena je na ledu Jugre, sastava koji je van kruga onih koji ulaze u doigravanje, ali još uvijek se nada da bi nizom pobjeda mogao dohvatiti nokaut fazu. Međutim, nakon susreta s Medveščakom i te ambicije koje se ne čine baš realne u ovom trenutku, dobile su dodatni udarac.

Medvjedi su s druge strane u dobroj formi kada se gledaju gostovanja, van svog leda uspješno hvataju bodove te su u Hanti-Mansijsku stigli do novih bodova, vrlo važnih za hvatanje što bolje pozicije u doigravanju.

Iako je u prvoj trećini domaćin potpuno dominirao i Barry Brust je bio najzaslužniji što je samo jedan pak završio u Medveščakovoj mreži, Zagrepčani su bili ubojiti i vodili su s 2:1. 21:5 omjer udaraca na gol bio je na strani Jugre, no rezultat na semaforu bio je na strani Medveščaka.

Poveli su domaćini u situaciji s dva igrača više na ledu kada su na klupi bili Kyle Klubertanz i Kurtis Foster, a pak je iza leđa Brusta poslao Aleksej Kručinin.

Nije dugo trebalo za odgovor Medveščaka, tri minute kasnije, u osmoj minuti Michael Ryan nakon brze akcije poravnava na 1:1 da bi u završnici prve trećine sijevnuo još jedan napad Medvjeda koji je Bill Thomas zaključio pogotkom.

Druga trećina donijela je nešto drugačiju sliku na ledu, Medveščak je spriječio novi veliki pritisak Jugre i više se nije većinom igralo pred golom Brusta. U takvoj igri gosti su bili još opasniji i stigli su i do trećeg gola, a ovaj put je mrežu ne posebno raspoloženog Alekseja Kuznecova zatresao Mike Glumac, a točku na i vrlo dobrog nastupa Medveščaka stavio je Ryan Vesce pet minuta prije kraja susreta.

Ovom pobjedom Medveščak je zadržao šestu poziciju na Zapadu i nastavlja se velika borba Dinama iz Rige, Medveščaka, CSKA i Donbassa za što bolje pozicije u doigravanju.