Riječani slavili u derbiju kola, Križevčani lako protiv Brođana

Branimir Korać • nedjelja, 19.01.2014.

U preostala dva susreta 11. kola A-1 lige košarkaša uspješni su bili domaćini. Kvarner je u derbiju svladao Šibenik preokretom u završnici susreta dok su Križevčani bili puno uvjerljiviji protiv Brođana...

Derbi kola A-1 lige košarkaša igran je u Rijeci gdje je Kvarner ugostio momčad GKK Šibenika. Šibenčani u ovom susretu nisu bili bez šanse, međutim u samoj završnici domaćin je ipak bio mirniji i stigao je do pobjede koja ga ostavlja na vrhu ljestvice.

Tijekom drugog poluvremena imali su gosti i 11 poena prednosti, ali Krivec, Širko i Škifić su uspjeli vratiti domaćina u igru. U 33. minuti domaćin je još uvijek bio u teškoj situaciji nakon što je Ljubo Šamadan položio za 67:59, ali tu su gosti stali, uslijedila je serija Kvarnera 13:2 koja je potpuno preokrenula situaciju na parketu i Riječani su otišli dio pobjede. Kod 74:71 za Kvarner u posljednjoj minuti, Domagoj Bašić i Ozren Mišić nisu pogodili trice te je Kvarner na kraju slavio 77:71.

Jure Škifić ga je predvodio s 18 poena (6/9) i sedam skokova, Dino Šamanić je dodao 12 poena (4/11), a Ivica Radić je uhvatio deset skokova. Kod Šibenčana Ljubo Šamadan je ubacio 25 poena (9/16), Domagoj Bašić 14 poena (4/19, 2/13 trica), a Filip Vukičević je dodao deset poena (5/8) i 12 skokova.

Znatno lakše do pobjede su došli Križevčani koji su ugostili fenjeraša iz Slavonskog Broda i nakon što su napravili seriju 10:0 na kraju prvog poluvremena, potpuno su kontrolirali utakmicu i na kraju su slavili sa 72:62.

Odličan je bio Eddi Jurjević s 29 poena (13/18) i 11 skokova, po deset poena su dodali Dino Jakoliš (4/9) i Davor Konjević (3/6) dok je Dino Palčić uhvatio 15 skokova.

U sastavu Brođana Franko Šango je upisao 19 poena (6/13) i 12 skokova, a Matej Kljaić je dodao 15 poena (5/11) i sedam skokova.