Horvat: ''Španjolska je odigrala odličnu utakmicu, jednostavno su bili bolji''

Danijela Lemaić • nedjelja, 26.01.2014.

Hrvatska rukometna reprezentacija ovog je popodneva krenula u borbu za novu brončanu medalju, četvrtu za redom otkako je na izborničku klupu stigao Slavko Goluža. Na tom putu stala joj je reprezentacija Španjolske koja se osvetila za poraz na Euru u Srbiji, kada je završila četvrta. Zanimljiv susret prokomentirali su igrači španjolske Joan Canellas i Viran Morros, kao i hrvatski reprezentativci Marko Kopljar i Zlatko Horvat.

Hrvatska je posljednjeg dana Europskog prvenstva u Danskoj upisala poraz od Španjolske u izravnoj borbi za treće mjesto. Momci Manuela Cadenasa već su na poluvremenu nametnuli svoju igru i doveli Hrvate da ostalih 30 minuta love izjednačenje rezultata što izabranicima Slavka Goluže nije išlo od ruke kao što su se sami nadali te je po isteku 60. minute moglo krenuti španjolsko slavlje s rezultatom 29:28.

Srednji vanjski španjolske reprezentacije koji je u pobjedu Španjolske nad Hrvatskom ugradio osam pogodaka rekao je: ''Vrlo je lijepo završiti nastup na turniru ovako. Iako nismo igrali onako kako smo htjeli na ovom prvenstvu u najvažnijim utakmicama smo se digli. Bilo je puno susreta u kojima nismo pokazali sve što znamo, ali ova ekipa igra sa svim srcem za pobjedu.''

Duvnjak najbolji igrač svijeta 2013.

Po izboru Međunarodne rukometne federacije Domagoj Duvnjak proglašen je najboljim igračem svijeta 2013. godine. Kako se osjeća po primitku ovog velikog priznanja kazao je Duvnjak netom nakon poraza od Španjolaca u borbi za treće mjesto: ''Vrlo sam sretan i želim se zahvaliti svim svojim suigračima i trenerima. Danas postoji veliki broj odličnih igrača, tako da sam vrlo zahvalan na ovom priznanju.''

Proglašenje popularnog Duleta za najboljeg igrača svijeta prokomentirao je i Horvat: ''On je odličan igrač, odnosno najbolji, naime, dobra je osoba kako na terenu tako i izvan njega.''

''To što sam najbolji strijelac turnira ne znači ništa posebno, samo da sam zabio najviše golova jer ono što sam najviše htio je brončana medalja za ovu momčad. To što ju je i osvojila, to je najvažnije bez obzira na sve'', kazao je Canellas o tituli najboljeg strijelca.

Viran Morros, član španjolske reprezentacije nakon osvajanja svoje prve medalje s velikog natjecanja kazao je: ''Uistinu sam sretan zbog pobjede, naime, došli smo u Dansku po medalju i osvojili smo ju. Bili smo puno koncentriraniji u utakmici s Hrvatskom i činili smo mnogo manje grešaka nego u ostalim. Želim samo reći da je ova pobjeda vrlo važna za mene s obzirom na to da nemam niti jednu otprije, ali želim još, želim se boriti za nove medalje.''

Desni vanjski PSG-a i hrvatske reprezentacije Marko Kopljar rekao je riječ, dvije o srazu sa Španjolskom: ''Bila je vrlo teška utakmica te iako smo pojačali obranu u drugom poluvremenu, nismo imali sreće danas koja bi nas odvelo do trećeg mjesta.''

''Igrali smo dobro protiv Španjolske, ali možda je utakmica s Danskom i dalje u našim mislima. Španjolska je odigrala odličnu utakmicu danas, naime, igrali su vrlo smireno što je i razlog njihove pobjede te su jednostavno bili bolji. Ponosan sam na svoje suigrače, naime, odigrali smo odličan turnir pogotovo protiv Danske gdje smo pokazali kakva smo ekipa'', za kraj kazao je Zlatko Horvat koji je španjolsku mrežu zatresao tri puta.

• Obrisan korisnik26.01.2014. u 22:39
    Izgubili smo od svih od kojih smo mogli izgubit....
  • Obrisan korisnik26.01.2014. u 20:04