Liga prvaka - Skupina A, 9. kolo, 15.02.2014, 19:00 h
Veszprem
Veszprem 34:27 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši se unatoč dobroj igri u nastavku iz Veszprema vraćaju s uvjerljivim porazom

Zvonka Keliš • subota, 15.02.2014.

Rukometaši CO Zagreba u sklopu devetoga kola Lige prvaka nisu uspjeli napraviti pravi mali podvig u gostima kod mađarskog Veszprema, no u nakon nešto lošije igre u prvome dijelu ogledu, digli su se Zagrebaši u nastavku, pokazali kako mogu posložiti svoju čvrstu i agresivniju obranu da bi na koncu ipak pretrpjeli poraz sa sedam pogodaka razlike.

Veszprem - CO Zagreb 34:27 (19:11)

9. kolo Lige prvaka
Veszprem - Arena Veszprem, Gledatelja: 5019
Suci: Mazeika/Gatelis (Litva)

MKB Veszprem: Alilović (11 obrana), Fazekas (2 obrane); Vilovski, Gulyas 3, G. Ivancsik 4, Schuch, T. Ivancsik 4, Ilić 8, Moscai 1, Jamali 5, Ugalde 3, Rodriguez 1, Terzić 1, Sulić 4, Ligetvari, Gyene
Trener: Carlos Ortega

CO Zagreb: Stevanović (14 obrana), Ivić; Stepančić 3, Matulić 2, Šprem 1, Čorić 3, Šebetić 2, Horvat 5, Šušnja 1, Šandrk 2, J. Valčić 3, T. Valčić, Mandalinić 2, Obranović 3, Vuglač, Kovačević
Trener: Boris Dvoršek

Sedmerci: MKB Veszprem: 5/6; CO Zagreb: 4/5
Isključenja: MKB Veszprem: 8 min.; CO Zagreb: 6 min.

Aktualni regionalni i hrvatski rukometni prvak ove se subote uputio u Mađarsku gdje ga je na terenu Arene Veszprem očekivao itekako težak dvoboj s jednom od najboljih momčadi Europe, Veszpremom. Neopterećeni su Zagrebaši krenuli put Veszprema gdje je domaćin slovio za izuzetnog favorita stoga je momčad CO Zagreba željela steći novo iskustvo, ali i pokazati što sve zapravo zna i umije.

U susret devetoga kola Lige prvaka gostujući trener Boris Dvoršek na teren je u početni obrambeni sastav poslao vratara Ivana Stevanovića, dok su se ispred njega našli kapetan Zlatko Horvat, kao i Luka Šebetić, Tonči Valčić, Josip Šandrk, Teo Čorić te Lovro Šprem.

Nisu dobro gosti krenuli u svoj deveti ovosezonski europski dvoboj, naime, bolji start imali su Mađari koji su odmah pokazali svoje jake strane kako odličan vanjski šut tako i brzu kontru na koju se trebalo itekako pripaziti. Tako su Peter Gulyas i Gergo Ivancsik odveli svoju momčad na uvodnih 2:0 da bi prvi hrvatski pogodak u susretu postigao Horvat s linije sedam metara.

Sjajan je, međutim, odmah potom bio hrvatski pivot koji igra možda i svoj najbolji rukomet te je tako postavio mađarskih 3:1. Odgovor na drugoj strani tada nudi mladi Zagrebov pivot Čorić koji s crte postiže lijep pogodak lobom za minus jedan svoje ekipe. Vrijeme je stoga u četvrtoj minuti ogleda bilo i za prvu obranu i to na gostujućoj strani, naime, siguran je Stevanović što, pak, koristi Josip Valčić kako bi poravnao rezultat na 3:3.

Borbeno je bilo u narednim minutama dvoboja, no boljim se ipak pokazuje domaćin koji preko Cheme Rodrigueza, Gulyasa te Momira Ilića, koji bez imalo problema prolazi kroz hrvatsku obranu, osigurava prednost od lijepih +2, dok na 7:4 Mađare odvodi Gergo Ivancsik još jednom sigurnom kontrom. Zagrebova obrana naprosto nije bila na visini zadatka i nije mogla pronaći rješenje kako bi zaustavila svog suparnika.

U lijepoj atmosferi u Veszprem Areni domaća je momčad potom sigurno gradila svoju prednost te je povećavala do velikih 13:6 kada gostujući post, pri ulasku u završnicu dvoboja, prekida Stipe Mandalinić. No, nisu se Hrvati potom digli već su ponovno dopustili da Mađari šeću njihovom obranom, na čijem se čelu ipak nekoliko puta uspijevao ukazati Stevanović, a dopustili su i nove sigurne domaće kontre koje Veszpremu osiguravaju vodstvo 16:8.

Nakon što se u gostujućim redovima ukazao Sandro Obranović njegova se momčad prebacuje u 5-1 obranu s Tončijem Valčićem na prednjemu, dok ubrzo potom Mandalinić novim pogotkom iz koraka vraća Zagrebaše na minus šest (10:16). Do odlaska na odmor Cristian Ugalde i Iman Jamali vraćaju svoju ekipu na +8, siguran je potom i Jerko Matulić za 11:18, Stevanović na kratko zaustavlja suparnika svoje momčadi, no konačnih 19:11 s kojima se odlazi na predah postavlja Tamas Ivancsik s linije sedam metara.

Mnogo je bolje gostujuća momčad otvorila nastavak susreta, naime, agresivnija i borbenija je bila u obrani, dok su se u napadu iskazali Šandrk, Matulić, Josip Valčić i Leon Šušnja koji tako vraćaju hrvatskog prvaka na minus šest (15:21). Ubrzali su tada Zagrebaši, posložili se mnogo bolje u obrani što u 39. minuti rezultira i povratkom na samo pet razlike (18:25).

Međutim, ušao je ubrzo potom među domaće vratnice Nandor Fazekas koji odmah upisuje nekoliko sigurnih obrana, dok Zagrebaši preko Šprema održavaju minus pet (20:25) što, pak, pomalo zabrinjava domaće redove te je stoga vrijeme za mađarsku minutu predaha sredinom drugoga dijela. Svu raskoš svoga šuta u narednim je trenucima dvoboja prikazivao Ilić, siguran je sa sedam metara bio i Tamas Ivancsik, no gostujući rukometaši ne posustaju u čvrstoj obrani, dobro se bore te raspoloženim Lukom Stepančićem i Čorićem održavaju svoj zaostatak od pet pogodaka (23:28).

U samu završnicu ogleda ulazi se s novom ovećom prednošću Veszprema (32:24), kao i ozljedom Tamasa Ivancsika, dok Zagrebaši s igračem manje ne uspijevaju pronaći put do mađarskog gola što znači kako je vrijeme da trener Dvoršek pozove minutu predaha te da nanovo razbudi i posloži svoje redove. Ušlo je stoga potom iznenađenje u susretu s Motor Zaporožjem, Mario Vuglač, dok gostujući post realiziranim sedmercem prekida Horvat, a iz kontre mu se pogotkom pridružuje Obranović (26:33). Do samoga kraja u strijelce se upisuju Mirsad Terzić te Horvat na suprotnoj strani koji tako postavljaju konačnih 34:27 za Veszprem.