Liga prvaka - Skupina A, 10. kolo, 22.02.2014, 19:00 h
RK Zagreb 26:24 St. Peterburg
St. Peterburg

CO Zagreb se pobjedom nad St. Petersburgom oprostio od rukometne Lige prvaka

Iz Arene Zagreb:Zvonka Keliš • subota, 22.02.2014.

Momčad CO Zagreba okončala je svoj nastup u najelitnijem europskom rukometnom natjecanju, naime, nakon što su rukometaši Motor Zaporožja u ranijem susretu svladali ekipu Veszprema, Zagrebov je put u Ligi prvaka bio završen stoga im je preostalo tek da se od rukometne Europe oproste sigurnim slavljem nad ruskim St. Petersburgom.

CO Zagreb - St. Petersburg 26:24 (15:14)

10. kolo Lige prvaka
ZAGREB - Arena Zagreb, Gledatelja: 7957
Suci: Stolarovs/Licis (Latvija)

CO Zagreb: Stevanović (21 obrana), Ivić; Mihić, Stepančić 6, Matulić 2, Šprem 2, Čorić 3, Šebetić 2, Horvat, Šušnja, Šandrk 1, J. Valčić 7, T. Valčić, Mandalinić 3, Obranović, Vuglač
Trener: Boris Dvoršek

St. Petersburg: Šitsco (4 obrane), Kišou (3 obrane); Nasirov 2, Kiselev 1, Kuzmin 3, Sanaškin, Junisebkov 4, Piškin 4, Semenov, Čezlov, Blagonadeždin 5, Kalaraš 3, Kungurov, Kovalenko 1
Trener: Dmitrij Torgovanov

Sedmerci: CO Zagreb: 2/2; St. Petersburg: 2/2
Isključenja: CO Zagreb: 8 min.; St. Petersburg: 8 min.

Hrvatski i regionalni rukometni prvak ove je subote pred svojim navijačima u zagrebačkoj Areni trebao zakoračiti u veliku borbu za posljednje mjesto u osmini finala Lige prvaka, no nešto ranije njegove europske snove uništila je ekipa ukrajinskog Motor Zaporožja koja je na svom terenu svladala mađarski Veszprem s četiri pogotka razlike (26:22). Stoga je pred momčadi CO Zagreba bio njihov posljednji ovosezonski europski dvoboj koji su Zagrebaši zasigurno htjeli okončati na najbolji mogući način.

U susret s ruskim St. Petersburgom trener CO Zagreba Boris Dvoršek na teren je, međutim, poslao svoje ključne igrače predvođene vratarom Ivanom Stevanovićem, dok su se u prvom napadu našli kapetan Zlatko Horvat te Lovro Šprem na krilnim pozicijama, Teo Čorić na crti te Josip Šandrk, Josip Valčić i Luka Šebetić u vanjskoj liniji.

Dvoboj desetoga kola Lige prvaka u zagrebačkoj je Areni otvoren pogreškama na obje strane, kao i uvodnim obranama obaju vratara, kako Stevanovića tako i Aliakseija Kišoua, dok prvi pogodak u susretu postiže Gleb Kalaraš na što odgovor odmah nudi mladi Zagrebov desni vanjski Šebetić (1:1). Vrijeme je potom bilo za laganu igru pogodak za pogodak u kojoj se sredinom prvoga dijela nešto bolje snalaze gosti.

U 12. minuti odvojili su se tako igrači Dmitrija Torgovanova na 6:4 stoga domaćin kreće u lov na izjednačenje. Međutim, nije to Zagrebašima odmah pošlo za rukom, obrana nije bila na visini zadatka, a iako se raspoloženim pokazao Stevanović Rusi se ubrzo odvajaju na sigurnih i tada velikih +4 (10:6). Vrijeme je tada bilo da trener Dvoršek probudi svoje momke i posloži redove minutom predaha nakon koje se odličnima pokazuju Stipe Mandalinić i Luka Stepančić koji svoju momčadi dovode na 8:10.

Stevanović je tada dodatno počeo raditi probleme ruskim rukometašima, dokapetan Josip Valčić i Stepančić vraćaju CO Zagreb na minus jedan (10:11), dok mladi pivot Čorić pet minuta prije kraja prvoga poluvremena iz kontre zabija za poravnanje rezultata 11:11. Hrvatski prvak ubrzo potom preko mlađeg brata Valčića stiže i do svog prvog vodstva u susretu (12:11), a borbeno na terenu Arene ostaje do odlaska na odmor do kojeg domaća momčad uspijeva očuvati stečenu minimalnu prednost (15:14).

Uvodne minute nastavka obilježila su isključenja kako Sandra Obranovića tako i Leona Šušnje, kao i nov pad Zagrebaša kojeg Rusi koriste kako bi se nanovo odvojili na sigurnih 18:15. Lijep prodor i put kroz rusku obranu tada nalazi Josip Valčić kako bi prekinuo domaći post (16:18), pridružuje mu se odmah Stevanović novom odličnom reakcijom da bi mlađi Valčić sa svoja nova dva uzastopna pogotka vratio CO Zagreb na samo gol zaostatka (18:19), dok Jerko Matulić sa sedam metara netom kasnije poravnava rezultat.

Gostujući post ovoga puta prekida Aleksander Piškin, Zagrebaši prelaze u 5-1 obranu sa Špremom na prednjemu, Šandrk biva siguran za novo izjednačenje, dok pri ulasku u samu završnicu dvoboja Čorić ostaje sam na crti i lijepim lobom dovodi svoju momčad u vodstvo. Probudila se tada i zagrebačka Arena, točnije njeni navijači, porasla je i atmosfera što, pak, domaći rukometaši koriste kako bi se preko Šprema i ponovno Josipa Valčića odvojili na sigurnijih +4 (24:20), dok do samoga kraja fantastičan Stevanović ne staje sa svojim obranama, a Zagrebaši se od Europe opraštaju slavljem 26:24.