Liga prvaka - Skupina A, 10. kolo, 22.02.2014.
Motor Zaporožje 26:22 Veszprem
Veszprem

Motor pobijedio Veszprem i izbacio Zagreb iz daljnjeg natjecanja

Ivana Strahija • subota, 22.02.2014.

Pobjedom nad Veszpremom, koja spada u nepredvidiva sportska iznenađenja, Motor Zaporožje došao je do povijesnog uspjeha, jer je po prvi puta jedan ukrajinski klub ušao među 16 najboljih Lige prvaka...

Ishod susreta odigranog u Harkivu u Ukrajini teško je bio predvidjeti, no domaćini su nad favoritom Veszpremom slavili s 26:22. Mađarska momčad, za koju igraju i Mirko Alilović te Renato Sulić, imala je egal o poluvremenu, no do kraja je susret otišao u smjeru Ukrajinaca.

Susret domaćini počinju dobro i imaju prednost većim dijelom prvog poluvremena, no sama završnica prvih 30 minuta pripala je gostima iz Mađarske, koji su uspjeli izjednačiti na 13:13.

U nastavak Veszprem ulazi u istom tonu te preokreće rezultat na 14:16, no vrlo su se brzo Ukrajinci nazad vratili u svoj ritam i napravili novu prednost. Do kraja susreta Motor Zaporožje vrlo suvereno vodi glavnu riječ i upisuje pobjedu za nastavak natjecanja u elitnom društvu, kao prva ukrajinska momčad kojoj je to ikada uspjelo.

Poraz Veszprema odnosno pobjeda Motora znači da je natjecanje završeno za Croatia osiguranje, koje je s bodom manje od Ukrajinaca završilo na petom mjestu tablice skupine A.