Premijer liga - Liga za prvaka, 4. kolo, 07.05.2014, 19:30 h
RK Zagreb 37:24 Nexe Našice
Nexe Našice

Zagrebaši nastavili pobjednički niz i u hrvatskom derbiju svladali našički Nexe

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • srijeda, 07.05.2014.

Momčad CO Zagreba nastavila je sigurno koračati k novom naslovu prvaka te je u prvom ovosezonskom hrvatskom derbiju u sklopu domaćeg prvenstva na svome terenu pokazala što sve zna i umije. Predvođena Stevanovićem, Obranovićem i Horvatom uvjerljivo je slavila nad viceprvakom Hrvatske, našičkim Nexeom.

CO Zagreb - Nexe 37:24 (17:12)

4. kolo Lige za prvaka
ZAGREB - Kutija šibica, Gledatelja: 500
Suci: Jurinović/Mrvica

CO Zagreb: Stevanović (20 obran), Ivić; Mihić, Brozović 2, Matulić 2, Šprem 2, Čorić, Šebetić 2, Horvat 9, Šušnja 2, Šandrk 2, J. Valčić 1, T. Valčić 2, Obranović 9, Vuglač 3, Kovačević 1
Trener: Boris Dvoršek

Nexe: Pivac (12 obrana), E. Vešligaj; Bureš, Eter 1, Lelić 2, Mrđenović 1, L. Vešligaj, Kružić 4, Jurjević 1, Sokolić 1, Božić-Pavletić 2, Sakić 2, Vegar 2, Nuić, Tomić 2, Ivić 6
Trener: Zdenko Kordi

Sedmerci: CO Zagreb: 3/3; Nexe: 2/4
Isključenja: CO Zagreb: 6 min.; Nexe: 8 min.

Hrvatski rukometni derbi ove je sezone u domaćem prvenstvu donijelo četvrto kolo Lige za prvaka u sklopu kojeg je aktualni hrvatski prvak u svojoj Kutiji šibica dočekao viceprvaka Hrvatske. Zanimljivo je ponovno bilo u susretu dvaju vječnih suparnika i dobrih poznanika koji su snage odmjerili nakon prijateljskog dvoboja selekcije SEHA lige te Meškov Bresta, a u kojem je pobjedu, nanovo sigurno i uvjerljivo, odnijela momčad CO Zagreba.

Trener Zagrebaša Boris Dvoršek ozbiljno je shvatio dvoboj s našičkim Nexeom te je na teren od prve minute poslao iskusnog vratara Ivana Stevanovića, dok su se u prvoj obrani ispred njega našli Josip Valčić, Antonijo Kovačević, Tonči Valčić, Ilija Brozović, Mario Vuglač te kapetan Zlatko Horvat. Susret s tribina je nanovo odgledao Luka Stepančić, dok u sastavu zbog ozljede i dalje nema Stipe Mandalinića.

Sigurno je Nexe krenuo u hrvatski derbi te je poveo preko Tibora Jurjevića na čiji pogodak odmah odgovara Horvat. Ubrzo Zagrebaše na +2 odvode Kovačević i Vuglač, a pridružuje im se i Stevanović sigurnim reakcijama. Počeli su se tada lagano buditi Našičani među čijim se vratnicama u narednim minutama razbranio i Josip Pivac te se Nexe stoga trudi uhvatiti priključak (3:5).

Međutim, siguran je i efikasan bio domaćin koji dobro zatvara svog suparnika te uz vrlo dobre obrane Stevanovića ubrzo stiže na 10:5, ali i 14:8. Završnica prvoga dijela ponudila je nešto bolje izdanje gostiju koji do odlaska na odmor uspijevaju smanjiti svoj zaostatak te obranama Pivca, kao i sigurnim pogocima Marina Vegara, Mije Tomića te Marina Kružića osigurava minus pet na poluvremenu (12:17).

Nastavak susreta novim pogotkom otvara Kružić, no sigurni su tada i iskusni Horvat i stariji brat Valčić i domaća momčad samo povećava svoju prednost (19:13). Nije tada, međutim, posustala gostujuća momčad te u 37. minuti Šime Ivić uz pomoć Tomića vraća svoju ekipu na minus pet (16:21) da bi Dvoršekovi momci tada ubacili u brzinu više i odvojili se na lijepih 25:18, a potom i sjajnih 31:20 da bi na koncu upisali itekako uvjerljivo slavlje 37:24.