Premijer liga - Liga za prvaka, 5. kolo, 10.05.2014, 19:30 h
Karlovac 27:38 RK Zagreb
RK Zagreb

Ivić i Šebetić predvodili Zagrebaše do novog uvjerljivog slavlja

Iz Karlovca:Danijela Lemaić • subota, 10.05.2014.

Rukometaši Croatia osiguranja Zagreb u sklopu petog kola Lige za prvaka gostovali su kod Karlovca. Nakon četiri uzastopna slavlja nastavili su sa svojim pobjedničkim nizom, naime, uvjerljivo su slavili nad ekipom Dinka Đankovića.

Karlovac - CO Zagreb 27:38 (14:19)

5. kolo Lige za prvaka
Karlovac – ŠSD Mladost, Gledatelja: 473
Suci: Gubica/Milošević

Karlovac: Karić (8 obrana), Glumac (2 obrane),Prezelj (1 obrana); Bačić 1, Crnković, Domi. Smojver 5, Šnajder 1, Huljina 2, Štrucelj, Doma. Smojver 1, Perajica 5, Požega 1, Felić, Hadrović 4, Obranović 3, Batinić 4
Trener: Dinko Đanković

CO Zagreb: Ivić (18 obrana) , Stevanović; Mihić 2, Brozović 1, Matulić 3, Šprem 5, Čorić 2, Šebetić 6, Horvat 5, Šušnja 1, Šandrk 3, J. Valčić 3, T. Valčić, Obranović 4, Vuglač 3, Kovačević
Trener: Boris Dvoršek

Sedmerci: Karlovac: 5/5; CO Zagreb: 4/4
Isključenja: Karlovac: 4 min.; CO Zagreb: 2 min.

Ove subote, samo tri dana nakon slavlja nad Nexeom, Zagrebaši su krenuli po svoju petu uzastopnu pobjedu. U gradu na četiri rijeke u sklopu petog kola Lige za prvaka upisali su uvjerljivu pobjedu nad Karlovcem.

Trener Boris Dvoršek u prvu obranu u susretu poslao je među vratnice mladog Filipa Ivića, dok su se ispred njega našli Zlatko Horvat, Antonijo Kovačević, Mario Vuglač, Josip Valčić, Tonči Valčić i Ilija Brozović. U sastavu i dalje nije bilo ozlijeđenih Stipe Mandalinića i Luke Stepančića.

Susret je pogotkom otvorio Andrej Obranović da bi mu s druge strane odmah odgovorio stariji brat Sandro Obranović za 1:1. Zgoditkom sa sedam metara Borisa Batinića i lakim golom Ivana Bačića Karlovac potom odlazi na +2 (3:1). Držao je domaćin tu prednost do osme minute kada serijom 2-0 Zagreb izjednačava na 5:5. Prebacili su gosti tada u višu brzinu i uskoro s četiri uzastopna pogotka ostavljaju Karlovac na minus četiri (7:11) što tjera trenera Dinka Đankovića na minutu odmora.

Nakon time-outa uspio je Karlovac posložiti svoj napad te je serijom 2-0 smanjio svoj zaostatak na minus dva (9:11). No, Zagrebaši ništa ne prepuštaju slučaju te odličnim kontrama Lovre Šprema odlaze na +5 (14:9). Nakon toga CO Zagreb je uspio održati svoju prednost sve do posljednje minute prvog dijela kada ju je povećao na +6 (19:13). Zadnji napad prije odlaska u svlačionice iskorištava Matija Perajica koji postavlja rezultat na semaforu 19:14.

Prvi pogodak u nastavku dao je Batinić za 15:19 nakon čega ponovno Zagreb stvara seriju 2-0 i odlazi na +6 (21:15). Imali su gosti i +8 (26:18), ali domaćin u samu završnicu ulazi s nešto manjim zaostatkom. Do samoga kraja svi su Dvoršekovi momci dobili priliku na terenu te su dvoboj okončali rezultatom 38:27.