Premijer liga - Liga za prvaka, 8. kolo, 23.05.2014, 18:00 h
RK Zagreb 32:26 Poreč
Poreč

Zagrebaši pobjednički niz nastavili i protiv rukometaša Poreča

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • petak, 23.05.2014.

Rukometaši CO Zagreba u pobjedničkom su ritmu nastavili i ovoga petka kada su u svojoj Kutiji šibica ugostili još uvijek desetkovanu ekipu Poreča koja je, pak, ponovno sigurno svladana. Bolji su ovoga puta Zagrebaši bili sa šest pogodaka razlike.

CO Zagreb - Poreč 32:26 (15:9)

Liga za prvaka, 8. kolo
ZAGREB - Kutija šibica, Gledatelja: 100
Suci: Gubica/Milošević (Osijek)

CO Zagreb: Stevanović (10 obrana), Ivić (5 obrana); Mihić 2, Šehić 1, Zobec 1, Matulić 5, Šprem 3, Čorić 7, Šebetić 3, Radoš, Šušnja, Šandrk 4, T. Valčić, Obranović 2, Medić, Vuglač 4
Trener: Boris Dvoršek

Poreč: Cvitković (9 obrana), Marko (2 obrane); Ćosić 4, Perhat, Thoss 7, Gavrić, Perić, Gašparini, Rađaković 5, Buvinić 4, Topić, Galijot 6
Trener: Saša Ilić

Sedmerci: CO Zagreb: 0/1; Poreč: 3/4
Isključenja: CO Zagreb: 2 min.; Poreč: 2 min.

Hrvatski rukometni prvak svega par dana nakon sedmog uzastopnog slavlja u domaćem prvenstvu okrenuo se, dan ranije od preostalih ekipa u Ligi za prvaka, novom osmom kolu u sklopu kojeg je u svojoj Kutiji šibica dočekao rukometaše Poreča koji su tek u proteklome kolu uspjeli osvojiti svoj prvi bod u nastavku Premijer lige.

Na parket je protiv Poreča trener CO Zagreba Boris Dvoršek poslao Ivana Stevanovića među vratnice, Jerka Matulića Lovru Šprema na krilne pozicije, Tea Čorića na crtu, dok su se u prvoj obrani našli još i Josip Šandrk, Mario Vuglač i Sandro Obranović. Susret su s tribina odgledali ozlijeđeni Luka Stepančić, kao i Zlatko Horvat, Antonijo Kovačević i Ilija Brozović, dok se u sastavu nije našao ni Josip Valčić.

Susret lijepom obranom otvara iskusni Stevanović nakon čega kreće domaća serija pogodaka za uvodnih 3:0. Na prvi pogodak gostiju čekalo se do sedme minute kada s linije sedam metara siguran biva Matija Rađaković. U nekoliko narednih minuta gostujuća je momčad ubacila u brzinu više te uspijeva osigurati izjednačenje 4:4.

Uslijedilo je tada, međutim, novo odvajanje Zagrebaša koji osiguravaju itekako uvjerljivih 14:5, sigurna je ponovno i Stevanović, dok gostujući post pet minuta prije odlaska na odmor prekida Rađaković za šest pogodak Poreča u susretu. Do isteka 30. minute trener Dvoršek na terenu je dao priliku mladim Zagrebovim kadetima Petru Mediću i Kristijanu Radošu, a Poreč to koristi kako bi smanjio svoj zaostatak na minus šest (9:15) do poluvremena.

Dobro Porečani ulaze u nastavak te u desetak minuta igre u drugome dijelu uspijevaju dodatno smanjiti svoj zaostatak i stići na minus tri (17:20). Domaćin tada diže svoju prednost, no gostujuća momčad mu ne dozvoljava da se ponovno znatnije odvoji te se do završnice susreta zadržava na četiri pogotka zaostatka (20:24). Vrijeme je stoga za domaću minutu predaha kako bi Dvoršek razbudio svoje momke koji do samoga kraja povećavaju svoje vodstvo na konačnih 32:26.