Zaustavljena pobjednička serija: Medveščak se vratio pa pao pet minuta prije kraja

Borna Rupnik • ponedjeljak, 12.01.2015.

Nakon četiri uzastopne pobjede, zagrebački Medvjedi morali su priznati poraz - u Jaroslavlju ih je svladao domaći Lokomotiv.

Momčad Douga Sheddena igrala je treću utakmicu na turneji u Rusiji na krilima pobjedničkog niza te je protiv Lokomotiva čak i povela, pogotkom Martinovića, prvim ovogodišnjim u KHL-u. Branič Medveščaka pogodio je nakon obrane domaćeg vratara.

Međutim, Rusi su brzo uzvratili te prije kraja prve trećine postigli tri pogotka i otišli na prvi odmor s 3:1 u džepu, zahvaljujući preciznima Jakovljeva, Platta i Kapustina.

No, Medvjedi nisu posustali te su početkom druge dionice preko Thomasa, odnosno početkom treće dionice preko Flooda vratili stvari na početak.

Priliku za pobjedu imale su obje momčadi, čak i s po dvojicom igrača više na ledu, međutim, svoju je šansu naposljetku iskoristio Lokomotiv. Igrala se 55. minuta kada je Platt postigao svoj drugi pogodak na utakmici i ostavio Medveščak praznih ruku.

Zagrepčani će za tri dana ugostiti Dinamo iz Moskve, četvrtoplasiranu momčad Zapadne konferencije.

KHL: Lokomotiv Jaroslavlj - Medveščak Zagreb 4:3