Sjajnim drugim poluvremenom Grčka do četvrtfinala Europskog prvenstva

Branimir Korać • subota, 12.09.2015.

Nakon što je Latvija svladala Sloveniju, poznat je i drugi četvrtfinalist Europskog prvenstva. Tamo se plasirala Grčka koja je visoko vladala Belgiju sa 75:54...

U drugom susretu osmine finala Europskog prvenstva košarkaša iznenađenja nije bilo. Grčka je opravdala status favorita protiv Belgije, upisala je visoku pobjedu 75:54 i plasirala se u četvrtfinale.

Iako su visoko slavili, Grci su još na poluvremenu imali neizvjesnu i otvorenu utakmicu, ali drugih 20 minuta ponudilo je posve drugačiju priču i glatko slavlje za favorita.

Presudila je kombinacija dobre obrane Grčke i skromnog belgijskog napada, Grčka je u drugom poluvremenu primila samo 23 poena i to je glavni razlog visokog slavlja.

Uz bolje šutersko izdanje, Grci su imali prednost i u skoku, bili su agresivniji i jednostavno bolji. Treću četvrtinu završili su serijom 10:1, ona ih je odvela na 57:42 i više nije bilo nikakve dvojbe.

Najbolji kod Grčke bili su Giannis Bourousis s 14 poena (6/10), Kostas Koufos s 13 (6/9) i devet skokova dok su po deset dodali Georgios Printezis (4/11) i Giannis Antetokounmpo (4/7, deset skokova).

Kod Belgije Pierre-Antoine Gillet ubacio je 14 poena (5/9), Sam van Rossom 13 (5/12) uz pet skokova, a Matt Lojeski dodao je deset (4/9).