Francuska dva koraka od obrane naslova, Latvija pružila dobar otpor u prvom dijelu

Nikola Raič • utorak, 15.09.2015.

Druga polufinalna utakmica Europskog prvenstva u košarci ponudila je manje napetosti nego prva. Francuska si je odličnim drugim poluvremenom osigurala dvoboj sa Španjolskom za finale. Na kraju 84:70 za domaćina…

Latvija je u borbu za polufinale krenula bolje nego u najljepšim snovima. U prvoj četvrtini šutirala je gotovo 80 posto iz igre, ali su Latvijci na kratki odmor otišli s prednošću od samo četiri koša razlike, 25:21. Francuze je u igri održao Boris Diaw koji je u tom razdoblju postigao osam poena.

Nastavak utakmice očekivano donosi mali pad Latvijaca, ali to domaćini nisu u potpunosti iskoristili zbog loše šuterske večeri. Bezidejnost Francuza rješava Tony Parker s devet poena u posljednje četiri minute poluvremena i odvodi svoju momčad na odmor s prednošću od 40:38. Kod Latvije, Kristapas Janičenoks postigao je 12 poena bez promašenog šuta.

Francuzi u nastavak ulaze puno odlučnije. Sjajnom obranom ostavljaju Latvijce na samo sedam poena u trećoj četvrtini i u samu završnicu ulaze s 11 poena prednosti.

Zadnjih 10 minuta domaćini su kontrolirali utakmicu i sigurno se okreću prema onome što čekaju od početka turnira, a to je borba za zlato.

Teret kod Francuza iznijeli su Parker s 18 poena (5/17) i šest asistencija te Diaw s 14 poena (7/12). S druge strane najefikasniji bio je Janičenoks sa 16 poena uz odličnih 6/7 iz igre.