MAXtv Prva liga, 10. kolo, 25.09.2016, 19:00 h, Rujevica, gledatelja: 3891
Suci: Damir Batinić, Tomislav Petrović, Miro Grgić
2:0 Split
Split

Rijeka lagano slavila protiv Splita za čvrsto prvo mjesto

Filip Martinović • nedjelja, 25.09.2016.

Utakmicom Rijeke i Splita na Rujevici zatvoreno je 10. kolo Maxtv prve lige. Domaći su slavili s laganih 2:0 i tako se učvrstili na prvoj poziciji. Golove su zabili Gorgon i Andrijašević.

Božidar Mikulić
46'
10
Petar Mišić
52'
15
Ivan Anton Vasilj
86'
Trener
Vjekoslav Lokica

Rijeka je dominirala prvim dijelom, na odmor su otišli sa zasluženih 2:0, a moglo je biti i više, no goste je u nekoliko navrata spašavao vratar Duka. Povela je Rijeka u 30. minuti golom Gorgona, uputio je Austrijanac udarac s 20-ak metara, lopta se odbila od jednog Splitovog igrača i otišla u mrežu Duke. Na 2:0 je povisio Franko Andrijašević na samom kraju prvog dijela, bio je najbrži na odbijancu nakon što je Duka obranio pokušaj Ristovskog.

U drugom dijelu gledali smo mirniju utakmicu, bez golova, a Rijeka je priprijetila tek nekoliko puta krajem utakmice. Rijeka je u 66. minuti još jednom zabila, ovog puta iz kornera, no gol je poništen zbog prekršaja u napadu koji je napravio stoper Josip Elez. Ponovno je opasno zaprijetila u 74. minuti, Gavranović se ušetao pored Splitovih braniča u šesnesterac, ali nije uspio zabiti zbog poteza više koji je napravio. Još jednu priliku vidjeli smo u 80. minuti kada je s malo veće udaljenosti pokušao Andrijašević, ali je opet spreman Tomislav Duka.

Rijeka je iskoristila kiks Osijeka i tako se učvrstila na prvom mjestu ljestvice s 26 bodova, tri više od Osijeka, četiri od Dinama te šest od Hajduka. Split je ostao na pretposljednjem mjestu s četiri boda koliko ima i Cibalia.