CD Leganes
CD Leganes 2:3 Sevilla
Sevilla

Dario Dodić • subota, 15.10.2016.

Nogometaši Seville u uzbudljivoj su utakmici na gostovanju kod Leganesa slavili 3:2 i došli do prve gostujuće pobjede u La Ligi nakon gotovo 17 mjeseci...

Leganes na domaćem terenu igra atraktivno i dobro, ali nikako da dobre nastupe potvrde i bodovnim stanjem. Ništa drugačije nisu otvorili dvoboj osmog kola protiv Seville, napadali su, kreirali izgledne šanse, ali sebična rješenja u napadu i jedna nesmotrenost u obrani bili su dovoljni da nakon deset udaraca na gol Seville umjesto Leganesa povedu gosti.

Igrala se 25. minuta, Vietto je ubacio s desne strane, Franco Vazquez milimetarski precizno izbjegava zaleđe i glavom trese mrežu Serantesa za vodstvo Seville. Nakon primljenog pogotka još se više otvara Leganes, a Sevilla se posvećuje obrambenim zadacima i kontrama. U 36. minuti nova prilika za domaćine - slobodnjak s 20-ak metara izveo je Ruben Perez, gađao je "90", ali Sergio Rico odlično brani.

Drugo poluvrijeme, priča ista. Leganes je već u prve dvije minute nastavka imao priliku dvaput doći do izjednačenja, ali oba pokušaja Szymanovskog zaustavlja sjajni Rico.

Sevilla je izdržala sve pokušaje Leganesa i u 58. minuti iz kontre došla do 2:0. Povukao je protunapad Escudero, prešao trojicu domaćih igrača, gurnuo na lijevu stranu prema Viettu, koji vraća povratnu loptu do Nasrija. Prvi pokušaj bivšeg Arsenalovog igrača odlično brani Serantes, ali lopta se nezgodno odbija i iz drugog pokušaja Nasri zabija za 2:0.

Ne odustaje Leganes i u 67. minuti dolaze do prvog gola na utakmici. Ubačaj s desne strane nije uspio dohvatiti Kone, lopta se odbija na rub kaznenog prostora, Szymanovski je kratko gura do Davida Timora koji je silovito posprema u donji desni kut Ricovog gola. Samo dvije minute kasnije Leganes poravnava na 2:2. Szymanovski ispred dvojice Sevillinih braniča prvi dolazi do lopte upućene s polovice Leganesa, Perez je bio asistent, iskosa s desne strane izlazi pred Rica i vješto zabija za 2:2.

Umjesto da Leganes povede Sevilla ponovno utišava domaće navijače. Pet minuta prije kraja loptu je primio Sarabia i s 20-ak metara pogodio desne "rašlje" nemoćnog Serantesa za prekid Sevillinog posta dugog gotovo 17 mjeseci. Posljednju gostujuću pobjedi u La Ligi Sevilla je ostvarila dalekog 23. svibnja 2015. godine protiv Malage. Ovom pobjedom Sevilla će barem privremeno zasjesti na vrh ljestvice Primere.