MAXtv Prva liga, 12. kolo, 15.10.2016, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 189

Mihaela Bradovski • subota, 15.10.2016.

Subotnji program u MAXtv Prvoj ligi otvorili su Lokomotiva i Istra 1961, Lokosi su slavili s 2:1 i tako učvrstili petu poziciju na ljestvici. Istri je ovo treća uzastopna utakmica bez pobjede nakon što je prekinula dugačko sušno razdoblje s dvije uzastopne pobjede...

Kišovito poslijepodne u Zagrebu dodatno je opustošilo tribine koje su ionako puste kada igraju Lokosi. Malobrojni gledatelji na kraju su svjedočili pobjedi domaćina koji je slavio s 2:1 i to zasluženo protiv protivnika koji se jednostavno prekasno probudio.

Lokomotiva nije dugo čekala na vodeći pogodak. Već u desetoj minuti gosti su vadili loptu iz mreže nakon što je Rožman u skoku bio odlučniji od Gržana i glavom poslao loptu u Ivešinu mrežu.

Dobro je domaćin izgledao u toj početnoj fazi, bio je konkretniji i bolji, a do odlaska na odmor stigao je do još jednog pogotka. Deset minuta prije kraja prvog poluvremena Doležal je iskoristio pogrešku gostujuće obrane, proigrao Marića kojem nije bilo teško zabiti za 2:0.

I u drugo poluvrijeme Lokomotiva je krenula dobro i napadački bez obzira što su gosti bili ti koji su hvatali zaostatak. Mogli su domaćini već u početnim minutama drugog dijela zaključiti priču, imali su nekoliko izglednih situacija, ali mreža Iveše nije se više tresla.

U posljednjih pola sata Istra je zaigrala bolje i počela konkretnije prijetiti domaćem golu, a u 82. minuti stigli su i do smanjenja zaostatka. Zagorac je bio nemoćan nakon odličnog ubačaja Bertoše i završnice Rocea što je pružilo nadu gostima.

U posljednjim trenucima ukazala se prilika za goste nakon indirekta, ali Mitrevski nije uspio provući loptu do gola.

Ostalo je 2:1 čime Lokomotiva dolazi do četvrte pobjede u zadnjih pet kola nakon lošeg početka sezone i samo dva boda u prvih sedam kola.