Veliki preokret Savehofa u Norveškoj, Budućnost bolja od Metza

Branimir Korać • nedjelja, 16.10.2016.

Zanimljivo je bilo i u Ligi prvakinja gdje je iznenađenje priredio Savehof koji je u gostima okrenuo zaostatak s poluvremena i svladao Larvik...

Rukometašice Budućnosti nastup u Ligi prvakinja otvorile su domaćom pobjedom protiv Metza. Nisu imale jednostavan posao, slavile su 21:19, a do pobjede ih je nosila raspoložena Katarina Bulatović s deset golova.

Crnogorska reprezentativka postigla je gotovo polovicu pogodaka svoje ekipe koja je serijom 3:0 početkom drugog dijela otišla na 15:11 i Metz se više nije spustio na manji zaostatak od dva gola.

Uz Bulatović, najefikasnija s tri gola bila je Ema Ramušović, a kod Metza po tri gola postigle su Ana Gros, Laura Flippes i Tamara Horaček.

Savehof je velikim preokretom u drugom poluvremenu stigao do pobjede u gostima kod Larvika. Norvežanke su imale vodstvo 15:11 na odmoru, ali u nastavku susreta otišle su u poraz.

Sjajnu utakmicu odigrala je Emma Ekenman-Fernis s 11 golova, a kod Larvika Koren Riegelhuth postigla je osam golova dok je Amanda Kurtović dodala pet.

Györ je očekivano lako svladao danski Midtjylland s visokih 31:19. Mađarice su već u prvom poluvremenu otklonile svaku dvojbu nakon što su na odmor otišle s vodstvom 16:7.

Heidi Loke postigla je devet golova, a Nora Mork pet dok je na drugoj strani Sabine Pedersen bila na šest golova.

Pobjedu na startu Lige prvakinja upisala je i Astrahanočka koja je s 27:24 bila bolja od Leipziga uz sedam golova Karine Sisenove dok je Karolina Kudlacz postigla sedam golova za gošće.

Esbjerg je visoko svladao slovenski Krim s 35:25 uz 11 golova sjajne Nizozemke Laure van der Heijden. Kod gošći Aneta Benko postigla je četiri gola, Vesna Milanović-Litre tri, a Valentina Blažević dva.