Hamburger SV
Hamburger SV 0:3 Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Marjan Kreševac • petak, 21.10.2016.

Osmo kolo Bundeslige otvorili su Hamburger SV i Eintracht iz Frankfurta. Domaći su nastavili negativan niz i trenutno su se zaustavili na pet poraza zaredom, a s druge strane momčad Nike Kovača pobjedom je privremeno zasjela na četvrto mjesto...

Nakon samo dva boda na kontu iz prvih sedam kola i niza od četiri poraza zaredom, domaći Hamburger SV nasušno je trebao pozitivan rezultat. Eintracht iz Frankfurta nije idealan protivnik za "vađenje", ali s obzirom na rezultate i formu domaćih, teško da bi idealnog pronašli i među momčadima 2. Bundeslige.

Trener HSV-a Markus Gisdol na teren je postavio formaciju 4-2-3-1 u sljedećem sastavu: Adler - Diekmeier, Ekdal, Spahić, Santos - Jung, Holtby - Kostić, Halilović, Müller - Lassoga.

Niko Kovač odlučio je parirati u istoj formaciji: Hradecky - Oczipka, Vallejo, Abraham, Chandler - Hasebe, Mascarell - Tarsahaj, Gaćinović, Fabián - Hrgota.

Iako su rezultati HSV-a daleko od dobrih, navijački puk nije okrenuo leđa svojim ljubimcima, na večerašnju utakmicu pohodilo je impozantnih 52000 duša. Kolika god ljubav bila i ona ima granice i samo je pitanje kada će "puknuti", a onda će letjeti glave. Čije i nije baš teško za odgonetnuti.

Imali su domaći na početku susreta malu terensku inicijativu iz koje se rodio i neznatno veći posjed lopte, ali to nije bilo dovoljno da ozbiljnije priprijete Lukasu Hradeckom.

Prvi koji su zaprijetili, istina ne baš preopasno, bili su gosti i to preko Marca Fabiána u 32. minuti. Fabián je pokušao iz daljine no na njegovu žalost udarac je prohujao malo iznad grede domaćeg gola.

Ono što nije uspjelo veznjaku Eintrachta, jest Lewisu Holtbyju koji u 35. minuti autogolom donosi gostima prednost od 1:0. Nakon što su došli do prednosti, gosti su se razmahali i prijetili su Adleru sa svih strana. U tome su prednjačili Gaćinović, Abraham i Tarashaj, ali usprkos osam udaraca koje su uputili do kraja poluvremena, nije bilo promjene na semaforu.

Drugo poluvrijeme započelo je loše po našeg Alena Halilovića koji je prema viđenju svog trenera odigrao ispod očekivanja i za to je nagrađen ranijim tuširanjem, a na njegovo mjesto uskočio je Bobby Wood.

Da stvari budu još malo teže za domaće pobrinuo se u 57. minuti Dennis Diekmeier koji je zbog grubog starta zaradio drugi žuti karton, a samim time i isključenje. Pola sata s igračem manje i jednim golom zaostatka, pozitivan rezultat bio je u sferi znanstvene fantastike.

Ono što je bilo neminovno, dogodilo se. Prvo je u 60. minuti ljevicom konačno pogodio Shani Tarashaj, a na konačnih 0:3 u 69. minuti nakon kontranapada povisio je Haris Seferović. Velika noć za Frankfurt i nastavak mizerije HSV-a.

Ante Rebić nije igrao zbog nove ozljede.