U derbiju kola GOŠK porazio Neretvanac, Hajduk ostao na vrhu

Sportnet • ponedjeljak, 24.10.2016.

Odigrano je 11. kolo 3.HNL Jug u kojem je odigrano nekoliko zanimljivih utakmica. Druga momčad Hajduka pobjedom u gostima kod Omiša zadržala je vrh treće lige, u derbiju kola GOŠK je na domaćem terenu pobijedio Neretvanac, a Zadar se novom pobjedom lagano probija prema vrhu tablice.

AUTOR: Ivan Šola

Uzbudljiva utakmica odigrana je u Omišu gdje je istoimeni domaćin prosuo sve bodove u završnici protiv Hajduka. Domaćini su bolje otvorili utakmicu i poveli na isteku pola sata igre, kada za 1:0 zabija Antonio Čagalj. Omiš je držao prednost do 87. minute kada smo imali priliku vidjeti pravu malu dramu, prvo je izravni crveni karton zbog grubog prekršaja zaradio domaći vratar Josip Škorić, a Deni Jurić je iz kaznenog udarca poravnao rezultat na 1:1. Da ne dođe do podjele bodova pobrinuo se Robert Jandrek koji je u sudačkoj nadoknadi donio veliku pobjedu Hajduku i ostanak na prvom mjestu.

Derbi kola odigran je u Dubrovniku gdje je domaći GOŠK dočekao Neretvanac. U uzbudljivoj utakmici domaćini su bili bolji protivnik i na kraju zasluženo slavili. Šimun Horvat donio je prednost Gošku u 34. minuti utakmice, a konačni rezultat potvrdio je najbolji igrač utakmice Baldo Cicijelj dvije minute prije kraja.

Do četvrte prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zadra koji su na svojem stadionu pobijedili Croatiju 2:0. Igrala se 23. minuta utakmice kada je glavni sudac utakmice Mišo Krešić dosudio kazneni udarac za domaćine, a Vlatko Blažević je bio uspješan realizator za 1:0. Zadar je kontrolirao utakmicu i pitanje pobjednika riješio u 73. minuti kada na 2:0 povisuje Josip Bilaver. Do kraja utakmice gosti su ostali sa igračem manje kada Marijan Karoglan zarađuje izravni crveni karton zbog vrijeđanja glavnog suca utakmice.

Petu pobjedu u prvenstvu upisali su nogometaši Hrvaca koji su na teškom gostovanju u Pločama došli do nova tri boda. Međutim domaćini su bili ti koji su prvi poveli, igrala se 28.minuta utakmice kada je Dino Primorac doveo Jadran u vodstvo. Samo deset minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno gostima da u potpunosti preokrenu utakmicu. Stipe Barać u 55.minuti donio je poravnanje na 1:1, a samo šest minuta kasnije Ivan Vuković zabija za 1:2. Igrala se 65. minuta kada Dino Božinović donosi gostima veliku prednost 1:3, da bi domaćini u završnici uspjeli ublažiti poraz iz kaznenog udarca kojeg je sigurno realizirao svoji drugim pogotkom Dino Primorac.

Na Korčuli Zmaj je dočekao Primorac iz Stobreča i upisao novu uvjerljivu pobjedu. Pitanje pobjednika riješeno je već u prvih 45. minuta kada su domaćini imali velikih 3:0. Zvonimir Janjić, Branko Čubrilo i Jerko Šeparović bili su strijelci u prvom poluvremenu. U drugom dijelu domaćini su zabili još jedan pogodak, svoj drugi na utakmici postigao je Branko Čubrilo. u završnici utakmice gosti su imali i kazneni udarac kojeg nisu realizirali.

Val je na svome terenu dočekao Junak iz Sinja i upisao četvrtu prvenstvenu pobjedu. U vrlo izjednačenoj utakmici presudio je jedan pogodak koji je pao u drugom poluvremenu. Pogodak vrijedan tri boda donio je Josip-Šime Pedešić u 57. minuti utakmice iz kaznenog udarca.

Vrlo zanimljiva i uzbudljiva utakmica odigrana je u Otoku gdje je domaći OSK ispustio vodstvo 2:0 i ostao bez svih bodova protiv Primorca iz Biograda. Zahvaljujući dvostrukom strijelcu Stipi Škoji Baniću domaćini su nakon prvog poluvremena vodili 2:0, da bi u nastavku uslijedio totalni preokret gostiju. Igrala se 63. minuta utakmice kada iskusni napadač Željko Malčić smanjuje vodstvo domaćina na 2:1, a zatim Luka Vodopija u 82. minuti donosi izjednačenje i neizvjesnu završnicu. Konačni preokret i veliku pobjedu gostiju donosi Željko Malčić svojim drugim pogotkom u 86. minuti utakmice.

Do šeste prvenstvene pobjede i proboja na drugo mjesto tablice došli su nogometaši Kamena iz Ivanbegovine gostujućom pobjedom u Makarskoj. Ante Maršić doveo je goste u vodstvo već u drugoj minuti utakmice, ali Zmaj se vratio u utakmicu u 55. minuti kada Ivan Šalinović zabija za 1:1. Ipak Marin Jonjić u 67. minuti ponovno vraća goste u vodstvo i taj rezultat ostaje do kraja utakmice. Zmaj je u velikoj krizi, trenutno su posljednji na tablici sa svega osam bodova.

Jedina podjela bodova u ovome kolu dogodila se u Metkoviću gdje su se susreli domaća Neretva i Orkan. Domaćinima je pripalo prvo poluvrijeme, Dragan Brečić doveo je Neretvu u vodstvo već u trećoj minuti iz kaznenog udarca. Gosti su stigli do boda u 68. minuti kada je Ante Marčić zabio za konačni rezultat 1:1. Gosti su ovim bodom pobjegli sa zadnjeg mjesta, kojeg sada drži Zmaj iz Makarske.