MAXtv Prva liga, 14. kolo, 29.10.2016, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 713
Suci: Ante Vučemilović-Š., Dejan Berger, Marjan Tomas
Slaven Belupo
Gordan Barić 2'
Araujo dos Santos Heber 8'
2:0 Istra 1961
Istra 1961

Istra 1961 bez šanse na gostovanju u Koprivnici, domaćin sve riješio za osam minuta

Branimir Korać • subota, 29.10.2016.

Lakše nego što su i sami igrači Slaven Belupa očekivali, stigli su do pobjede. Istra 1961 odigrala je slabu utakmicu i nije predstavljala prijetnju domaćim vratima...

Puljani su doputovali u Koprivnicu nadajući se da će ostati neporaženi, ali vrlo brzo postalo je jasno da će sve ostati samo na nadama. Domaćin je odmah na početku susreta postigao dva pogotka i psihološki dotukao goste koji se do kraja susreta nisu oporavili.

Slaven Belupo mogao je na kraju i do uvjerljivije pobjede, ali Ivušić i neprecizni domaći napadači krivci su što je ostalo "samo" 2:0.

U drugoj minuti domaćin je stigao do pogotka i to preko Barića koji je glavom poslao loptu u mrežu nakon ubačaja Štigleca.

Već u osmoj minuti i druga lopta završila je u mreži Ivušića. Ovaj put ubacio je Purić, a također glavom zabio je Heber.

Isti igrač već u desetoj minuti mogao je i do drugog pogotka kada je dobro prošao i ušao u 16 metara, ali pucao je ravno u Ivušića koji rutinski brani.

Nije bilo promjena niti u drugom dijelu, domaćin je i dalje bio opasniji te je prijetio preko Ivanovskog i Burića, ali obojica su bili neprecizni i pucali pokraj gola u dobrim situacijama.

Slaven je tako napokon prekinuo seriju utakmica bez pobjede i stigao do trećeg ovosezonskog slavlja čime je bodovno uhvatio petoplasiranu Lokomotivu.